Wiersze Baczyńskiego w formie płyty

Wiersze Baczyńskiego w formie płyty – to nie żart! Z okazji obchodów 76. rocznicy powstania warszawskiego, nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego ukazała się płyta Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Tym samym powody do zadowolenia mają na pewno fani muzycznych dźwięków wspomnianego duetu. Poza tym na taki rarytas zwróci uwagę każdy, kto interesuje się poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także wydarzeniami historycznymi w naszym kraju. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Wiersze Baczyńskiego w formie płyty

fot. albumu Muzeum Powstania Warszawskiego, źródło: facebook.com

Wiersze Baczyńskiego w formie płyty – nietypowy album

Album, o którym mowa, nosi tytuł Astronomia poety. Baczyński. Natomiast za wybór poezji, koncepcji muzycznej i kompozycję odpowiedzialni są Mela Koteluk i Bartek Wąsik, pianista wspomnianego kwartetu Kwadrofonik. To również on odpowiedzialny jest za aranżację. Oboje postanowili pokazać słuchaczom nieco inne oblicze polskiego poety. Skupili się więc na niezwykłej wrażliwości i uniwersalności jego twórczości. O najnowszym projekcie Mela Koteluk mówi tak:

Rolą artysty jest poszerzanie świadomości u odbiorców i Baczyński był naprawdę wybitny pod tym względem. To nie do końca tak, że my wybraliśmy tylko białe klawisze z klawiatury. Ale szukaliśmy, i to nie było wcale trudne, ku naszemu zdziwieniu, znaleźć jasnego Baczyńskiego, takiego człowieka zakochanego w życiu.

Natomiast Bartek Wąsik dodaje:

Zginął w wieku 23 lat, a zostawił po sobie około 200 wierszy, z czego prawie każdy, za który się braliśmy, był jakąś inspiracją, ale koniec końców naturalnie wytworzył się nam mianownik, który jest tą astronomią poety, czyli tym światem Baczyńskiego, o którym mam wrażenie, że w Polsce mało kto ma pojęcie. Może specjaliści, którzy interesują się jego poezją, ale na pewno nie ludzie młodzi.

Dajcie nam koniecznie znać, czy waszym zdaniem Wiersze Baczyńskiego w formie płyty to dobry pomysł. Tymczasem przypominamy, że album pt. Astronomia poety. Baczyński jest już dostępny w sprzedaży. Poniżej prezentujemy wam teledysk promujący krążek. Natomiast wszystkich zainteresowanych twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odsyłamy tutaj.