Serce Neftydy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Serce Neftydy to gorąca nowość od Marcina Szczygielskiego, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom space opery. Tym razem autor na tapetę bierze całkiem odjazdowe uniwersum starożytnego Egiptu. I po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy. Jeśli więc do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości! Gwarantujemy, że się nie zawiedziecie! Zwłaszcza jeśli jesteście miłośnikami gatunku.

Serce Neftydy – początek nowej serii

Na początku warto wspomnieć, że książka Serce Neftydy rozpoczyna całkiem nową serię pt. Nowe Heliopolis. O czym opowiada fabuła pierwszej części? Z przyjemnością przedstawiamy Wam te informacje.

Głównym bohaterem jest Effi, który staje właśnie u progu dorosłości. Los jednak nie jest dla niego łaskawy. W tym samym czasie chłopak traci wszystko, co miał. Prom kosmiczny, który cumował w pasie planetoid, zostaje zniszczony przez drony Federacji. Tak się składa, że to właśnie na tym statku Effi dorastał, a podczas katastrofy ginie jego matka. Cudem udaje mu się odnaleźć fragmenty jej ciała, które zamyka w kriokapsule i wyrusza z nimi na Duat. Jest to Ziemia, wyniszczona przez kilkusetletnie wojny genetyczne. Bohater głęboko wierzy w to, że znajdzie tam czynne laboratorium, w którym przywróci matkę do życia.

Effi odkrywa wkrótce, że planeta wcale nie przypomina martwego, toksycznego świata, na jaki kreowana była w Internecie. Ponadto to właśnie tam spotka swoją pierwszą, skomplikowaną miłość. Przeżyje również mnóstwo przygód, ale zmierzy się także z ogromnym niebezpieczeństwem i wielką tajemnicą.

Gdybyście wciąż wahali się, czy jest to książka właśnie dla Was, przytaczamy tu słowa Tomasza Kołodziejczaka:

Ciekawy, bujny świat, łączący twardą kosmiczną rzeczywistość z egipską mitologią, genetyczne manipulacje z cybernetycznymi wynalazkami. Sympatyczny bohater przemierzający skażoną planetę, odkrywający tajemnice swojej przeszłości, ale i całej ludzkości. Intryga obejmująca cywilizacje i stulecia, której rozwiązanie zaskoczy czytelnika. „Serce Neftydy” to dobrze wymyślona i napisana powieść, która sprawi frajdę wszystkim miłośnikom klasycznej SF.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy w ten sposób jakiekolwiek wątpliwości. Książkę pt. Serce Neftydy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!