Seria Dr David Hunter - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Seria Dr David Hunter, to jedna z ciekawszych propozycji wśród książek na lato. Simon Beckett postarał się o to, by jego Czytelników objął prawdziwy strach. Jego powieści zawierają w sobie wszystko to, czego szukamy w thrillerach – wartką akcję, niewyjaśnione i makabryczne zbrodnie oraz kogoś, kto próbuje schwytać zabójcę.

Nie ma co ukrywać, seria jest przeznaczona dla Czytelników o mocnych nerwach. Niejednokrotnie zadrżycie ze strachu, a niepewność ściśnie Was za gardło w najmniej oczekiwanych momentach. Już autor o to zadbał. Cały cykl składa się z następujących tomów:

Seria Dr David Hunter Simona Becketta

1. Chemia śmierci Simon Beckett

Pierwszy tom tego cyklu, sprzedał się w Polsce w prawie 100 000 egzemplarzy. Opowiada historię Dawida Huntera – wybitnego antropologa sądowego, który chcąc odciąć się od świata pełnego krwi i brutalnej przemocy, trafia do miejscowości Manham.

Niestety szybko okazuje się, że nawet w tym niepozornie wyglądającym miasteczku, zło może czaić się na każdym kroku. Pod drzwi domów podrzucane są zwierzęce zwłoki, a co gorsza, zaczynają ginąć młode kobiety… Czy David Hunter porzuci swoje postanowienia i pomoże policji ująć sprawcę tych makabrycznych zbrodni? A może oprawcy w ogóle nie da się schwytać? Odpowiedzi znajdziecie jedynie w powieści Becketta.

A powieść ta kryje w sobie jeszcze więcej zagadek i tajemnic, które momentami wywołają u Was „gęsią skórkę.”

2. Zapisane w kościach Simon Beckett

Tym razem dr David Hunter również musi zmusić zmarłych do zwierzeń. Jego zadanie to odczytanie historii okrutnej zbrodni ze spopielałych kości. Co gorsza, akcja powieści toczy się w jeszcze bardziej odizolowanym od świata miejscu niż Manham.

Hunter prowadzi swoje śledztwo na wyspie, wciąż targanej sztormami. Atmosfera sprzyja niebezpieczeństwu, które jeszcze pozostaje w ukryciu… Aby rozwiązać tajemnicę niemalże spalonych kości, David Hunter musi zmierzyć się z nękającą go przeszłością i teraźniejszością, która wciąż kładzie mu kłody pod nogi. Antropolog zostaje bowiem uwięziony na wyspie, gdy ta, ponownie pada ofiarą matki natury. Wydaje się tam być całkiem bezbronny, a zło jakby tylko na to czekało…

Klimat grozy panujący w powieści może sprawić, że niejednokrotnie wstrzymamy oddech. Świetnie napisana, trzyma w napięciu od początku do samego końca.

3. Szepty zmarłych Simon Beckett

Można odnieść wrażenie, że do doktora Huntera szczęście nigdy się nie uśmiecha. Nawet kiedy postanawia trochę odpocząć, wybierając dość specyficzne miejsce – Ośrodek Badań Antropologicznych – znów wpada w tarapaty. Tym razem pragnął jedynie odzyskać dawny spokój i zdecydowanie, które zatracił gdzieś po drodze. Niestety licho nie śpi.

Wkrótce doktor Hunter musi rozpocząć śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Nie należy ono do łatwych. Wydaje się, że morderca kpi sobie z naszego antropologa i całej policji. W dodatku wciąż jest o krok przed nimi. Na domiar złego Hunter nieoczekiwanie przestaje być śledczym i staje się potencjalną ofiarą…

Simon Beckett znów funduje nam niezwykłą porcję emocji. Zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji i powalającym zakończeniem.

4. Wołanie grobu Simon Beckett

W kolejnej części zmagań doktora Huntera z okrutnym światem zbrodni, powiedzenie ‘historia zatacza koło” nabiera bardzo mrocznego znaczenia. Kilka lat wcześniej, przed akcją właściwą, pewien mężczyzna przyznał się do zamordowania kilku dziewcząt. Zanim wskazał miejsca w których ukrył zwłoki, zbiegł. Nie odnaleziono ani jego, ani żadnej z mogił. Dokładnie osiem lat później, wszystko wraca. Dr David Hunter przyjeżdża do ponurego Dartmoor. Morderca wciąż jest na wolności, a on zmuszony jest pracować z tymi samymi ludźmi, co kiedyś. Ludzie się boją, czują się niepewnie. Już nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. I kto jest ofiarą, a kto zabójcą.

Autor ani na chwilę nie spuszcza z tonu. Kolejny thriller z tej serii jest równie emocjonujący, co poprzednie. W dodatku wreszcie dowiadujemy się czegoś o głównym bohaterze. Poznajemy wydarzenia z jego przeszłości, które uczyniły go tym kim jest.

5. Niespokojni zmarli Simon Beckett

Piąty tom niesie ze sobą kolejne morderstwa, kolejne zagadki i pytania. Tym razem doktor David Hunter zostaje wezwany na wyspę Mersea, gdzie zostało znalezione ciało w stanie głębokiego rozkładu. Antropolog sądowy ma pomóc w ich identyfikacji. Istnieją pewne przypuszczenia, że denatem jest syn wpływowej i bogatej rodziny. Ponadto, uważa się, że istnieją pewne okoliczności, które mogły skłonić go do samobójstwa. Ale czy może to być takie łatwe? Wiemy już, że w przypadku Davida Huntera nic nie jest tak proste jak się wydaje. Chyba, że autor chciał nas zaskoczyć w inny sposób. Więcej jednak nie zdradzę.

Beckett zaserwował nam liczne niespodzianki. Kiedy Czytelnik otrząsa się po jednej, zaraz pojawia się kolejna sensacja, rozkładająca na łopatki. Z Davidem Hunterem nie sposób się nudzić! Momentami bywa drastycznie i niebezpiecznie, ale właśnie tak powinno być. Zarówno Niespokojni zmarli, jak i pozostałe powieści, warte są przeczytania i to nie jeden raz.

Simon Beckett

Brytyjski pisarz i dziennikarz. Publikował m.in. w The Independent on Sunday, The Times, The Daily Telegraph i The Observer. Jego książki, szczególnie seria o dr Davidzie Hunterze, sprzedały się w ponad dwudziestomilionowym nakładzie na całym świecie. Więcej dowiesz się tutaj.

Seria o doktorze Davidzie Hunterze, to spora dawka niezwykle wciągających historii, dreszczyków emocji i intrygujących zbrodni, których nie da się tak łatwo wyjaśnić. To nie jest zwykła walka dobra ze złem, bohaterowie nie są czarno-biali, a fabuła nigdy nie stoi w miejscu. Autor zawsze trzyma przysłowiowego asa w rękawie, którego wykłada w najmniej spodziewanym momencie. Nie sposób nudzić się przy tych powieściach choć przez chwilę. Dlatego gorąco je Wam polecamy!