Seria książek Jak wytresować smoka. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Kinowa premiera filmu Jak wytresować smoka 3 coraz bliżej. Dlatego chcę zwrócić Waszą uwagę na serię książek, która stała się podstawą cyklu kinowych produkcji.

Seria książek Jak wytresować smoka. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

źródło plakatu: Filmweb

Animacje o Czkawce, jego smoku i przyjaciołach zachwycają nie tylko młodszych, ale też starszych widzów. Jestem pewna, że zarówno ci pierwsi, jak i drudzy z chęcią przeczytają powieści, z których dowiedzą się jeszcze więcej o tych sympatycznych bohaterach. Warto po nie sięgnąć, bo w najbliższym czasie w księgarniach pojawią się aż 4 kolejne tomy serii Jak wytresować smoka.

Seria książek Jak wytresować smoka – coś dla fanów filmu

Autorką tej przygodowej serii fantasy dla młodszych czytelników jest Cressida Cowell, brytyjska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. Jej powieść Jak wytresować smoka z 2003 roku, została wyróżniona nagrodą literacką Gold Nestle Smarties Book Prize. Ostatnia, dwunasta część serii została wydana w 2015 roku.

Ten cykl Cressidy Cowell  stał się podstawą scenariusza popularnego filmu animowanego wyreżyserowanego przez Deana DeBloisa, Jak wytresować smoka (2010). Kolejna animacja – Jak wytresować smoka 2 trafiła na ekrany kin w 2014 roku, z kolei najnowszą – Jak wytresować smoka 3 będziemy mogli obejrzeć w polskich kinach już 15 lutego 2019.

Bohaterem opowieści jest młody wiking – Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci (dla przyjaciół: Czkawka). Jak nakazuje tradycja, chłopak musi udowodnić swoje męstwo i pochwycić smoka, którego następnie ma poddać treningowi. Tak zaczynają się pełne humoru przygody Czkawki i jego przyjaciół.

Nowe tomy cyklu już w lutym!

Do tej pory nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się dwie części cyklu: Jak wytresować smoka i Jak zostać piratem, ale już niedługo, 13 lutego, na półki księgarń trafią 4 kolejne tomy:

  • Jak mówić po smoczemu (tom 3),
  • tom czwarty – Jak złamać smoczą klątwę,
  • Jak odwrócić smoka ogonem (tom 5),
  • Drapieżne smoki dla początkujących (tom 6).

Jeżeli, tak jak ja, lubicie filmy z serii Jak wytresować smoka (a może lubią je Wasze dzieci ;-)), to zachęcam Was do sięgnięcia po książki o Czkawce i jego przyjaciołach. Wszystkie tomy znajdziecie w tym miejscu.

Może jakimś cudem umknął Wam zwiastun Jak wytresować smoka 3. Od czego macie mnie? 😉