Książki dla młodzieży to doskonałe zestawienie nie tylko dla osób, które zaliczają się do tej grupy wiekowej. Na dzisiejszą listę prezentowanych powieści powinni zerknąć wszyscy miłośnicy literatury klasyfikowanej jako Young Adults. Jeśli zatem poszukujecie fantastycznych i przygodowych historii, trafiliście idealnie. Ponieważ dziś z przyjemnością zaprezentujemy wam nie tylko gorące nowości, ale także zapowiedzi nadchodzących powieści. W związku z tym usiądźcie wygodnie i sprawdźcie, czego możecie spodziewać się jeszcze w tym miesiącu.

Książki dla młodzieży – styczeń 2019

Przebudzeni Coleen Houck

Przebudzeni - kup na TaniaKsiazka.plSiedemnastoletnia Lilliana Young wkracza pewnego poranka do swojego ulubionego Metropolitan Museum of Art. I ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewa, jest znalezienie egipskiego księcia z nadludzkimi mocami. Księcia, który wrócił do świata żywych po tysiącu lat bycia zmumifikowanym. Co jednak ma zrobić nastoletni książę Amon, gdy zamiast obudzić się w swoim grobowcu w egipskiej świątyni, znajduje się w muzeum w Nowym Jorku? Ponadto okazuje się, że jego słoje z organami zniknęły!

W związku z tym Lily wbrew swojej woli zostaje pomocniczką księcia. Tym samym razem wyruszają w niezwykłą podróż. Od teraz to w ich rękach waży się los ludzkości. Muszą dotrzeć do Doliny Królów, odnaleźć braci księcia i dokończyć ceremoniał. A wszystko po to, by Set, bóg ciemności, nie przybył na nowo do świata śmiertelników siać spustoszenie.

Książka dostępna w sprzedaży.

Setna królowa, tom 1 Emily R. King

Setna królowa - zobacz na TaniaKsiazka.pl Kalinda nie miała prostego życia. Ponieważ jako niemowlę została porzucona przez bliskich i wychowana przez kapłanki. W związku z tym przez osiemnaście lat regularnie modliła się i szkoliła z trudnych sztuk walki. Niestety, męcząca ją wiecznie tajemnicza gorączka sprawiła, że inne wychowanki regularnie z niej drwiły. Ona natomiast marzyła o tym, by nigdy nie opuścić bezpiecznego klasztoru. Niestety, kiedy u jego bram pojawia się potężny monarcha Radża Terek, zmienia się absolutnie wszystko. Ponieważ to właśnie Kalinda zostaje wybrana na jego setną żonę. Tym samym musi udowodnić swoją wartość w turnieju do tronu. Dziewięćdziesiąt dziewięć żon może wyzwać ją na walkę o śmierć i życie. Każda z nich zrobi wszystko, aby zostać tą jedyną… Każda, oprócz Kalindy.

Książka dostępna w sprzedaży od 30 stycznia 2019 roku.

Neverworld Wake Marisha Pessl

Neverworld Wake - kup na TaniaKsiazka.plGłówną bohaterką powieści jest Beatrice Hartley oraz kilku jej najlepszych przyjaciół. Wspólnie tworzą świetną ekipę. Jednak wszystko diametralnie się zmienia, kiedy umiera Jim, muzyczny geniusza i chłopak Beatrice.

Mija rok od zakończenia szkoły. Beatrice wraca do Wincroft, nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzali razem wiele wspólnych wieczorów. To właśnie tam dzielili się także tajemnicami i planowali zmienianie świata. Ponieważ bohaterka ma nadzieję, że uda się jej uzyskać odpowiedzi na niezwykle mroczne pytania, dotyczące okoliczności śmierci Jima. Tym samym dziewczyna podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą znacznie więcej, niż chcą zdradzić. Przez to Beatrice czuje, że nigdy nie pozna prawdy.

Nastaje ranek po okropnej burzy. Do drzwi puka tajemniczy mężczyzna i beztrosko oznajmia coś, co wydaje się nierealne. Zatrzymał się czas i zapętlił w wiecznym powtórzeniu. A mogą je przerwać tylko wtedy, jeśli podejmą niezwykle trudną decyzję. W związku z tym bohaterka otrzymuje ostatnią szansę, by poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania. I ostatnią szansę, by żyć… Wkrótce też wyjdzie na jaw, że jej przyjaciele rzeczywiście wiedzieli znacznie więcej, niż chcieli powiedzieć. Ponadto sama bohaterka również wie coś, o czym nie do tej pory nie miała pojęcia…

Książka dostępna w sprzedaży.

Moc srebra Naomi Novik

Świeża i pełna wyobraźni opowieść oparta na motywach baśni braci Grimm.Moc srebra - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Mirjem, doprowadzona do ostateczności chorobą matki, postanawia przejąć nieudolnie prowadzony przez ojca rodzinny interes. Stanowcza i zimna jak lód, skutecznie egzekwuje wszelkie należności od pożyczkobiorców. Z tego powodu, kiedy dziadek przekazuje jej pięć kopiejek w srebrze, Mirjem oddaje mu dług w złocie. Tym samym w okolicy rozchodzi się wieść o młodej lichwiarce, która potrafi zamieniać srebro w złoto. Dla Mirjem jednak ta sława okazuje się przekleństwem. Zaczyna się bowiem nią interesować król Starzyków. Obdarzonych nadnaturalnymi mocami, tajemniczych lodowatych istot, które wzbudzają trwogę wśród zwykłych śmiertelników.

Książka dostępna w sprzedaży od 29 stycznia 2019 roku.

Wciąż cię widzę Daniel Waters

Wciąż cię widzę - kup na TaniaKsiazka.plOd czasu Wydarzenia świat nawiedzają duchy. Zwykle zjawy nie przeszkadzają Veronice. Niestety zjawy przybierają na sile. Kiedy Veronica i jej przyjaciel Kirk próbują wyjaśnić to zjawisko, dokonują przerażającego odkrycia. W związku z tym nauczyciel Veroniki Bittner nie godzi się z faktem, że jego zmarła córka nie powróciła tak jak inni.  Tym samym wierzy, że Eva potrzebuje ciała, by znów znaleźć się na tym świecie, a jego uczennica Veronica idealnie nadaje się do tego celu. A nawet, jeśli się myli, będzie tylko kolejnym duchem…

Warto tutaj wspomnieć, że na podstawie tej powieści powstał film. W role główne wcielili się Bella Thorne i Richard Harmon.

Książka dostępna w sprzedaży od 31 stycznia 2019 roku. Natomiast premiera filmu na DVD przewidywana jest na 14 lutego bieżącego roku.

Przepis na miłość Katy CannonPrzepis na miłość - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Tilly zawsze chciała pisać książki jak jej babcia-autorka bestsellerowych romansów.
Tym samym, kiedy prosi dziewczynę, żeby ta napisała za nią kolejny romans, Tilly czuje się, jakby ziściło się jej marzenie. Problem polega jednak na tym, że Tilly nigdy się nie zakochała, nigdy nie miała chłopaka i nigdy się nie całowała. Jak więc może napisać coś prawdziwego?

Ma jednak plan: flirtować, rozkochać w sobie nowego ucznia-super przystojnego i popularnego chłopaka oraz zapisać nowe doświadczenia. Łatwizna? Ale prawdziwe życie wcale nie toczy się jak w książkach.

Książka dostępna w sprzedaży od 31 stycznia 2019 roku.

Dwa światy Jennifer L. Armentrout

Dwa światy - kup na TaniaKsiazka.plHematoi pochodzą ze związków bogów ze śmiertelnikami, a dziecko pary czystokrwistych posiada nadludzkie moce. Potomkowie Hematoi i śmiertelnika… cóż, nie za bardzo. Ci, będący półkrwi, mają dwa wyjścia: mogą zostać wyszkolonymi protektorami, którzy tropią i zabijają daimony, lub sługami w domach tych wyżej postawionych.

W związku z tym siedemnastoletnia Alexandria woli ryzykować życie w walce, niż skończyć, jako służąca. Poza tym uczniowie Przymierza muszą przestrzegać kilku zasad. Alex ma z tym wyraźny problem. Zwłaszcza z najważniejszą z nich: związki pomiędzy tymi czystej krwi, a półkrwistymi są zakazane. Niestety, dziewczynie bardzo podoba się pewien niesamowicie przystojny Aiden. Uczucie, jakim go darzy, nie stanowi jednak jej największego problemu. Dużo trudniej jest pozostać przy życiu na tyle długo, by ukończyć szkołę Przymierza i stać się protektorem.

Jeśli zawiedzie, spotka ją los gorszy niż niewola czy śmierć: zostanie zmieniona w daimona i będzie ścigana przez Aidena. A to naprawdę byłoby do bani.

Książka dostępna w sprzedaży od 30 stycznia 2019 roku.