ArtykułyLiteratura piękna

Seria Kwiat Paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk

Seria Kwiat Paproci

Katarzyna Berenika Miszczuk napisała serię książek nazwaną Kwiat Paproci. Autorka w swoich książkach umiejętnie wykreowała świat, łącząc polską historię sprzed lat z teraźniejszością. Przedstawiła stare zabobony i wpasowała je we współczesność w bardzo wiarygodny sposób.

Głównym wątkiem jest romans, który nie jest banalny. Doprawiony jest legendami, starymi wierzeniami, słowiańską mitologią i magią. Główna bohaterka Gosia stara się odnaleźć w niepasującej do niej rzeczywistości w Bielanach i robi to w bardzo zabawny sposób. Doskonała seria trzech książek rozbawia i urzeka.

Szeptucha

Książka rozpoczynająca serię Kwiatu Paproci. Tytuł określa wiejską znachorkę, która pomaga w tradycyjnym leczeniu ziołami oraz używa magii. To do tej kobiety trafia główna bohaterka Gosława Brzózka zwana Gosią.

Bohaterka książki jest młodą dziewczyną z miasta, która nigdy wcześniej nie interesowała się przesądami i wiejskimi tradycjami. Przyjechała tu tylko po to, by odbyć praktyki medyczne. Życie bohaterki zmienia się diametralnie poprzez pradawną przepowiednię i bóstwa. Poznaje przystojnego Mieszka i zakochuje się w nim.

Noc Kupały

Noc Kupały to drugi tom serii. Dziewczyna po miesiącach spędzonych na wsi docenia walory takiego życia i zaprzyjaźnia się z Szeptuchą. Cała akcja zmierza do jednego momentu – Nocy Kupały.

Gosia ma zerwać legendarny kwiat paproci. Przed nadejściem święta zaczynają się jednak dziać różne dziwne rzeczy. Mieszko skrywał tajemnicę. Wkrótce okazuje się, że jego małżonka Ote żyje, choć wszyscy sądzili, że jest inaczej.

Żerca

Żerca to trzeci tom serii. Noc Kupały zakończyła się tragedią. Gosia stara się dojść do równowagi psychicznej. Wyjazd Mieszka nie jest łatwym etapem w życiu bohaterki. Jednak w Bielinach pojawia się nowa osoba, która rozkręca kolejne wątki w książce.

Cała seria Kwiatu Paproci to rewelacyjna odskocznia od codziennej szarej rzeczywistości. Powieść jest bardzo zabawna, dzięki czemu książki czyta się bardzo przyjemnie. Seria oczaruje wielbicielki nietypowych romansów w pięknej słowiańskiej oprawie. Niespotykany klimat i intrygujące postaci spowodują, że Czytelnik zakocha się w całej powieści. Zachwyt pojawia się już po przeczytaniu pierwszych stron pierwszego tomu, a sięgnięcie po kolejne jest naturalnym odruchem.

Zainteresowała Cię twórczość Katarzyny Bereniki Miszczuk? Sprawdź tutaj, jakie jeszcze powieści ma do zaoferowania ta wybitna polska autorka.