Seria Malownicze Magdaleny Kordel to idealna propozycja na letni czas, który sprzyja nadrabianiu książkowych zaległości. Warto sięgnąć po powieści, które sprawią nam radość, umilą ciepłe popołudnia i wieczory. Może to być coś lekkiego, obyczajowego, przyprawionego nutką romantyzmu. Tym właśnie charakteryzuje się twórczość Magdaleny Kordel. W jej powieściach znajdziemy bohaterów, którzy wciąż szukają swojego miejsca w świecie. Są to ludzie z problemami i odnoszący sukcesy. Po prostu tacy jak my. Dlatego tak chętnie sięgamy po książki jej autorstwa. Są prawdziwe, inspirujące i bardzo przejmujące. Seria Malownicze zawiera w sobie wszystko, o czym wspomniałam. Ale, jeśli mi nie wierzycie, warto przyjrzeć się bliżej każdej książce z osobna.

1. Malownicze. Wymarzony dom Magdalena Kordel

Główna bohaterka – Magda, nieoczekiwanie dla siebie samej, postanawia całkiem zmienić swoje życie. Rzuca pracę i chłopaka oraz przeprowadza się do miasteczka położonego u podnóża Sudetów o nazwie Malownicze. Ma wrażenie, że znajduje się w miejscu położonym gdzieś na krańcu świata, ale zanim na dobre postanawia zawrócić z obranej drogi, pojawiają się na niej osoby, które zaczynają jej potrzebować. Czy kobieta znajdzie nowy sens w swoim życiu? Czy uleczy rany innych, przy okazji pomagając sobie?

Świetna opowieść o kobiecie, która próbuje odnaleźć swoje miejsce na ziemi i nie boi się zaryzykować, by coś osiągnąć. Ta książka może być natchnieniem do zrobienia, czegoś wyjątkowego dla siebie i innych .

2. Malownicze. Wymarzony czas Magdalena Kordel

Pośród uroczego krajobrazu, w miasteczku o nazwie Malownicze, rozgrywają się losy bohaterów, których znamy z poprzedniej części tej serii. Wciąż nie jest im dane osiągnąć pełni szczęścia i harmonii, choć Magda tak bardzo stara się, by wreszcie stworzyć prawdziwy dom dla dwóch kochanych dziewczynek. Niestety czeka ją długa walka, by ziścić ich wspólne marzenia. Poznamy również dalsze losy innych bohaterów, m.in. Michała, który próbuje udowodnić sobie i kobiecie, którą kocha, że miłość potrafi przezwyciężyć wszystko.

Wymarzony czas, to kolejna wzruszająca powieść Magdaleny Kordel. Po każdej przeczytanej stronie stajemy się bardziej zaangażowani w życie bohaterów, a oni sami wydają się niezwykle realni. Samo Malownicze staje się miejscem, w którym nie tylko ja, ale zapewne każdy Czytelnik naprawdę chciałby żyć.

3. Malownicze. Tajemnica bzów Magdalena Kordel

Trzeci tom cyklu Malownicze, odbiega od wcześniejszych części. Tym razem główną bohaterką jest starsza kobieta o imieniu Leontyna. Wraz z nią podróżujemy nie tylko po różnych miejscach, ale także przenosimy się w czasie. Czasem jesteśmy w Kuferku, sklepie, który Leontyna prowadzi, a innym razem cofamy się do pierwszej połowy XX wieku, czyli lat jej młodości. W całej historii pojawia się też pewien mężczyzna, który z niewyjaśnionych powodów, obserwuje Leontynę i jej sklep. Nie jest to jedyna niewiadoma w całej powieści…

Książka niejednokrotnie przyspiesza bicie serca, losy bohaterów i ich wspomnienia wywołują wypieki na twarzy, czasem nawet łzy w oczach. To niezwykła opowieść, którą każdy Czytelnik zapamięta na długo.

4. Malownicze. Nadzieje i Marzenia Magdalena Kordel

W centrum zainteresowania autorki i Czytelników, ponownie staje Magda. W jej życiu nieustannie coś się dzieje. Tym razem otrzymuje list z zagranicy, co wywołuje serię plotek o wielkim spadku, który dostała. Ona jednak ma ważniejsze sprawy na głowie. Jej związek wciąż stoi pod znakiem zapytania, a jej niezdecydowanie, czy w ogóle chce spędzić z tym mężczyzną resztę życia, nie przyspiesza rozwiązania problemu.

Autorka ukazuje nam też drugą historię, której akcja toczy się znacznie wcześniej – dokładnie sto pięćdziesiąt lat temu. Poznajemy Sabinę, która ryzykując życie bierze udział w spisku przeciw okupantom i zakochanego w niej Adama, desperacko próbującego uchronić ją przed niebezpieczeństwem. Czy uda mu się uratować ukochaną?

Niezwykły styl pisania autorki, wykreowane przez nią postacie i świetna fabuła, składają się na książki, którym nie można się oprzeć. Zarówno Nadzieje i Marzenia, jak i pozostałe powieści, mają w sobie coś magicznego. Coś, co sprawia, że każdy Czytelnik na pewno jeszcze do nich wróci.

Mam nadzieję, że jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z twórczością Magdaleny Kordel, teraz chętnie sięgniecie po którąś z jej powieści. Czyż nie zapowiadają się one bardzo interesująco? Naszym zdaniem są naprawdę niezwykłe, dlatego z czystym sumieniem gorąco Wam je polecamy! Książki znajdziecie tutaj.