Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia

Kiedyś pisałam Wam o tym, że maluchy i dorośli uwielbiają Pucia. Podsumowując tamten tekst: my, rodzice, cenimy książki Marty Galweskiej-Kustry z serii o tym sympatycznym bohaterze za to, że dzięki nim nasze maluchy ćwiczą mówienie. Z kolei dzieci uwielbiają te książki za to, że ich czytanie jest świetną zabawą.

Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Już niedługo w ramach serii o Puciu pojawią się nowe pozycje i powiem Wam, że książeczki to tylko ich część. Jesteście ciekawi, co tym razem proponują rodzicom i dzieciom autorka-logopedka, Marta Galewska-Kustra, i fenomenalna ilustratorka – Joanna Kłos?

Seria Pucio – nowe książki i puzzle do nauki mówienia

Ostatniego dnia lutego pojawią się aż trzy rodzaje puzzli z serii Pucio, zatem zabawa z tym bohaterem wejdzie na zupełnie inny poziom. Dwa z nich przeznaczone są dla dzieci powyżej 2 roku życia, a jeden dla tych nieco starszych, powyżej 3 roku życia. A teraz po kolei. 😉

Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plPuzzle – Pucio. Czego tu brakuje

Ten zestaw to chyba najprostsza opcja. Z odpowiednim dobraniem klocków powinien już sobie spokojnie poradzić nawet dwulatek. To zestaw dwuelementowych układanek. Na jednej z części zestawień jest Pucio w różnych sytuacjach i czegoś mu brakuje. Zadaniem malucha jest zastanowienie się nas tym, czego nie ma, a powinien mieć sympatyczny bohater. Dziecko ma wybrać i dołączyć odpowiedni klocek.

Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plPuzzle – Pucio. Co tu pasuje?

Te puzzle też są przeznaczone dla dzieci, które skończyły drugi rok życia. Jednak są już inaczej skonstruowane. Tym razem w kartoniku znajdziemy 5 głównych klocków i 20 uzupełniających. Także na tych pierwszych jest Pucio w codziennych sytuacjach, które dziecko zna z własnego otoczenia. Maluch ma skupić uwagę na głównym obrazku i wybrać 4 elementy, które na nim zobaczył.

 

Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plPuzzle 3 w 1- Pucio

Zestaw najbardziej przypomina klasyczne puzzle i już jest skierowany do dzieci, które skończyły trzy lata. Tym razem autorki proponują rodzicom i dzieciom 3 układanki o różnym poziomie trudności. Zatem dziecko będzie mogło ułożyć obrazki z 16, 20 i 24 elementów. Warto zaznaczyć, że scenki, na których zobaczymy Pucia i jego rodzinę zostały narysowane specjalnie do tego kompletu puzzli, toteż nie zobaczymy ich w żadnej z ksiażek.

Każdy z tych trzech kompletów puzzli wymaga od malucha skupienia jego uwagi. Układanki pobudzają myślenie i trenują spostrzegawczość. Jednocześnie zachęcają do mówienia i nazywania. Te zestawy klocków będzie można kupić już od 28 lutego, a to jeszcze nie wszystkie nowości z tej serii. Kolejne – tym razem – książeczki dla maluchów pojawią się w księgarniach 4 kwietnia.

Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plPucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

To mała książeczka skierowana do maluchów, które zaczynają uczyć się mówić. Ta zabawa jest pełna prostych sylab, samogłosek i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Onomatopeje są naturalnym krokiem w nauce mówienia. Dziecku, które dopiero zaczyna mówić, łatwiej je wypowiedzieć, dlatego często zastępuje nimi nazwy zwierząt czy rzeczy. Zatem krowa w swoistym języku malucha to muuu, auto – brum, brum, nożyczki i ciach, ciach itd.

Dzięki onomatopejom dziecko przede wszystkim ćwiczy aparat mowy, dlatego warto sięgnąć po książeczkę, która zachęca do ich wypowiadania.

Co robi Pucio?Seria Pucio - nowe książki i puzzle do nauki mówienia. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Z kolei ta mała książeczka uczy i zachęca do zapoznania się z nazwami podstawowych rzeczowników i czasowników. Autorka skupia się oczywiście na tych czynnościach, które mały czytelnik zna ze swojego otoczenia. Nazywanie czynności jest krokiem milowym przy pierwszych próbach budowania prostych zdań.

 

Sami przyznajcie, że nowości z serii Pucio prezentują się zachęcająco. Ja już sama zamówiłam w przedsprzedaży puzzle dla mojego berbecia. Wszystkie książki i puzzle z serii znajdziecie w tym miejscu. 😉