Serial na podstawie Wyspy Huxleya

Mamy wspaniałą wiadomość dla serialomaniaków i miłośników dystopicznych książkowych światów. Nadchodzi serial na podstawie Wyspy Huxleya!

Serial na podstawie Wyspy Huxleya nadchodzi. Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

O książce słów kilka…

W ostatniej powieści Aldousa Huxleya pt. Wyspa, którą uznał za dzieło swojego życia, przeniesiemy się na wyspę Pala znajdującą się na Pacyfiku. Od 120 lat trwa na niej społeczeństwo idealne.

Niestety, sielanka mieszkańców wyspy wzbudza zazdrość oraz wrogość otaczającego ich świata. Dlatego osoby zamieszkujące Palę muszą mieć się na baczności. Wkrótce może zdarzyć się coś, co zmąci spokój błogiej wyspy…

Wyspa, mimo tego, że została napisana w 1932 roku, stanowi niezwykle trafny komentarz naszych czasów. Powieść Huxleya zaskakuje bowiem trafnością niektórych ze swoich przypuszczeń. Mimo prawie stu lat, dzielących nas od dnia premiery tytułu, zaskakuje swoją uniwersalnością.

Wyspa bawi, szokuje, podejmuje tematy tabu… Może właśnie dlatego jej ekranizacją zainteresował się sam Leonardo DiCaprio.

Serial na podstawie Wyspy Huxleya

Appian Way Productions (nazwa pochodzi od rzymskiej drogi Via Appia) to firma zajmująca się produkcją filmową i telewizyjną z siedzibą w Los Angeles.

Została założona przez aktora i producenta Leonardo DiCaprio, który w ostatni czasie oświadczył, że wkrótce będziemy mogli spodziewać się ekranizacji Wyspy Huxleya.

2020 rok jest wyjątkowo pomyślny dla autora. Bowiem w lipcu swoją premierę miał film Brave New World (Nowy Wspaniały Świat), inspirowany tytułowym dziełem Huxleya.

A to przecież nie koniec dobrych wieści ze świata kina! Twórczość Huxleya powraca, tym razem w postaci serialu na podstawie Wyspy, której realizacji podejmie się studio Appian Way.

Produkcją zajmie się sam DiCaprio. Pomagać mu będą: George DiCaprio oraz Rose Sharon, zaś producentami wykonawczymi zostali Andrew Alter i Jason Whitmore.

Na ten moment nieznana jest jeszcze data premiery, niemniej jednak wiemy, że jest na co czekać. Appian Way Productions ma na swoim koncie między innymi takie hitowe tytuły jak: Aviator, Idy marcowe, Wilk z Wall Street, czy też Zjawa, dlatego nie możemy już doczekać się efektów pracy nad serialem!

Serial na podstawie Wyspy Huxleya już wkrótce, a tymczasem przeczytaj książkę, zanim obejrzysz produkcję! Znajdziesz ją tutaj.