Serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy już wkrótce na platformie Disney+. Zobacz zwiastun! Serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

O tym, że to się w końcu wydarzy, wiemy od maja 2020. Po ponad 3 latach czekania fani prozy Ricka Riordana mogą zacierać rączki, ponieważ Disney+ robi serial Percy Jackson i bogowie olimpijscy! Kto go będzie współtworzył? Kogo zobaczymy na ekranie? Już spieszę, by Was o tym poinformować. No i koniecznie zobaczcie zwiastun!

Serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy na TaniaKsiazka.pl >>

Serial Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Do tej pory miłośnicy młodzieżowej serii fantasy autorstwa Ricka Riordana mogli obejrzeć jej dwie filmowe adaptacjeZłodziej Pioruna (2010) w reżyserii Chrisa Columbusa oraz Morze Potworów (2013) wyreżyserowane przez Thora Freudenthala.

Cykl powieści składa się z sześciu tomów. Tak, z sześciu, ponieważ najnowszy zatytułowany Puchar Bogów trafi do księgarń 26 września! (Już teraz możecie go zamówić w tym miejscu). Fani dość długo musieli czekać na kolejną część przygód ulubionych bohaterów, ponieważ piąta pt. Ostatni Olimpijczyk ukazała się aż w 2009 roku. Na szczęście pisarz nie spoczywał na laurach i w tym czasie pisał inne opowieści nawiązujące do mitologicznego uniwersum.

Pierwszy sezon serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy powstanie na kanwie pierwszego tomu cyklu zatytułowanego Złodziej pioruna.

Serial Percy Jackson i Bogowie olimpijscy – twórcy i aktorzy

Za reżyserię ekranizacji odpowiada James Bobin, który w swoim dorobku ma takie tytuły, jak m.in.: Alicja po drugiej stronie lustra, Illuminacja, Tajne Stowarzyszenie Nicolasa Benedicta, czy Dora i Miasto Złota. Pełni on rolę również producenta wykonawczego produkcji, podobnie jak jeszcze dwanaście innych osób. Scenariusz na podstawie serii wyszedł spod rąk – ma się rozumieć – samego autora cyklu, Ricka Riordana oraz Jonathana E. Steinberga, znanego z pracy przy takich produkcjach, jak: Piraci, Jerycho, See, Stary Człowiek.

W postać młodego głównego bohatera wcieli się Walker Scobell (Tajna baza, Projekt Adam). Poza nim w na ekranie zobaczymy także m.in. Leah Sava Jeffries (Bestia, Prezent od Tiffany’ego, Rel), odgrywającą rolę córkę Ateny. Natomiast najlepszego przyjaciela Percy’ego zobaczymy w odsłonie Aryan Simhadri (Fałszywa dwunastka, Mix, Turniej główny).

Zwiastun serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy

O tym, że fani naprawdę czekają na serial Percy Jackson i bogowie olimpijscy niech świadczy fakt, że zaledwie po jednym dniu od opublikowania zwiastuna, obejrzało go ponad 2,5 miliona ludzi na całym świecie! Jeśli do tej pory nie udało Wam się go zobaczyć, szybciutko nadrabiajcie tę zaległość!

Kiedy będzie można obejrzeć serial?

Premiera pierwszego odcinka serialu na platformie Disney+ już 20 grudnia 2023 roku. Kolejne epizody będą pojawiać się co środę. Do tego czasu zdążycie przeczytać po raz pierwszy lub ponowny literacki pierwowzór ekranizacji. Całą serię książek Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy złapiecie pod tym linkiem.

Czytajcie także: