Serialowa Opowieść wigilijna

Serialowa Opowieść wigilijna to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości Charlesa Dickensa. Poza tym powody do zadowolenia mają również miłośnicy dobrych produkcji serialowych. Ponieważ, jak pokazuje najnowszy zwiastun miniserialu, będzie to zupełnie inna odsłona tej znanej i kultowej już powieści. Tym razem odbiorcy mogą spodziewać się nieco innego oblicza głównego bohatera. No i zdecydowanie mroczniejszego klimatu.  Zaciekawieni? O tym wszystkim przeczytacie dalej!

Serialowa Opowieść wigilijna

Serialowa Opowieść wigilijna – zwiastun i kilka szczegółów na temat produkcji

Nową wersję tej znanej historii wyemituje już w tym miesiącu BBC. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy mini serial mógłby pojawić się w Polsce, ani która stacja zajmie się emisją. Za reżyserię odpowiedzialny jest Steven Knight, który ma już na koncie sukces m.in. związany z Peaky Blinders. Produkcja będzie składać się z 3 części. W rolę głównego bohatera, Ebenezera Scrooge’a, wcielił się Guy Pearce. Oprócz niego na ekranach pojawią się, m.in.: Joe Alwyn jako Bob Cratchit, Stephen Graham jako Jacob Marley, Charlotte Riley jako Lottie oraz Jason Flemyng jako Duch Wigilijnej Przyszłości.

Czego możecie spodziewać się po najnowszej ekranizacji? Przede wszystkim  bohater miniserialu będzie młodszy i zdecydowanie bardziej ludzki. Jak zdradza sam twórca, nie bez powodu prezentuje odmienioną wersję skąpca, Ebenezera Scrooge’a. Tak oto tłumaczy ten zabieg: Chciałem, żeby publika sama zapytała: dlaczego ten człowiek taki jest? Do tego w całej produkcji dominuje nieco mroczniejszy klimat, niż ten, do którego zostaliśmy przyzwyczajeni poprzez liczne ekranizacje. Jednym słowem, to zdecydowanie całkiem nowe i intrygujące spojrzenie na tę kultową historię.

Natomiast książka to opowieść, w której głównym bohaterem jest Ebenezer Scrooge, skąpiec, samotny i zgorzkniały człowiek, czerpiący przyjemność z pomnażania swojego majątku. W wigilijną noc nawiedza go pokutujący za swoje winy duch jego dawnego wspólnika w interesach, Jakuba Marleya. Wizyta ta ma skłonić Scrooge’a do przemyślenia swojego życia i uchronić go przed podobnym losem po śmierci.

Tutaj znajdziecie książkę, na której podstawie powstał miniserial. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zwiastun produkcji. Dajcie nam znać, czy ta serialowa Opowieść wigilijna przypadła Wam do gustu!