Uwierz w Mikołaja – recenzja książki

Magdalena Witkiewicz jest niekwestionowaną mistrzynią w pisaniu ciepłych, pełnych magii powieści obyczajowych. Nie wyobrażam sobie więc świąt, bez świątecznej powieści mojej ulubionej autorki! Nakładem Wydawnictwa Filia ukazała się książka Uwierz w Mikołaja, która jest kwintesencją tego, co musi mieć w sobie powieść tak ciepła, że mogłaby roztopić śnieg.

Uwierz w Mikołaja

Uwierz w Mikołaja - kup na www.taniaksiazka.pl >>Ta książka jest o marzeniach. O tym, że każdy z nas i ten mały i ten duży o czymś marzy. A te marzenia często dotyczą magicznego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia.

Agnieszka marzy o tym, aby spędzić Wigilię z ukochaną babcią, ale  okazuje się, że starsza pani ma zupełnie inne plany. Nie mogąc w to uwierzyć, Agnieszka jedzie do domu babci, położonego w samym środku lasu. Jakie jest jej zdziwienie, gdy zastaje pusty dom, w którym jest ciemno i zimno. Śnieżna noc sprawia, że droga do cywilizacji zostaje odcięta, nie ma prądu, ale okazuje się, że przez zaspy brnie do Agnieszki sam Mikołaj. Ale czy na pewno święty?

Mała Zosia marzy o ogromnej choince, takiej, jaką co roku ogląda w centrum handlowym. Pod choinką powinna oczywiście znaleźć mnóstwo prezentów. Jednak nic nie wskazuje na to, że jej marzenia będą miały szansę się spełnić.

Robert, samotny policjant, przyjmuje służbę w święta, bo przecież wszyscy inni mają rodziny. On więc może się poświęcić i spędzić tę magiczną noc w pracy.

Samotne święta wybiera ten mężczyzna z długą brodą, ale przecież lubi samotność… Tak mu się przynajmniej wydaje. Zwłaszcza że jest przekonany o tym, iż jego żona nie znajdzie dla niego czasu, bo na głowie ma zwariowanych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”.

Uwierz w Mikołaja on naprawdę istnieje!

Książka Magdaleny Witkiewicz to opowieść pełna ciepła, miłości i świątecznej atmosfery, którą odnajdują w sobie bohaterowie. To opowieść taka, na jaką czekałam i jakiej po autorce oczekiwałam. Zawsze, kiedy czytam książki Magdy, mam wrażenie, że autorka siedzi obok i specjalnie dla mnie opowiada historię. Każda jej książka jest jak szyta na miarę moich oczekiwań i w każdej powieści autorki odnajduję zawsze kawałek siebie. To uczucie w połączeniu z magią świąt – bezcenne!

Autorka wymyśliła świetną historię, a do tego stworzyła tak idealnych bohaterów, że od książki nie można się oderwać. Nie dość, że ta historia uczy nas tego, co jest naprawdę ważne, to jeszcze jest napisana w tak przezabawny sposób, że kilka razy wybuchałam śmiechem. Świetnie się bawiłam, czytając tę książkę i Wam też to serdecznie polecam! Na pewno się nie zawiedziecie!

Uwierz w Mikołaja – będzie film!

Taką wspaniałą wiadomość przekazała jakiś czas temu sama autorka w swoich mediach społecznościowych.

Podpisałam umowę na ekranizację „Uwierz w Mikołaja” 🎅🎅🎅
Jestem taka podekscytowana i nie mogę się doczekać! Szczegóły wkrótce!

No to kogo widzielibyście w rolach głównych i pobocznych? Robimy jakiś wewnętrzny casting?
Może Producent podejrzy i skorzysta z Waszych propozycji!

Magdalena Witkiewicz

 

Uwierz w Mikołaja - kup na www.taniaksiazka.pl >>

 

 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9/10

Fragment recenzji

Książka Magdaleny Witkiewicz to opowieść pełna ciepła, miłości i świątecznej atmosfery, którą odnajdują w sobie bohaterowie. To opowieść taka na jaką czekałam i jakiej po autorce oczekiwałam. Zawsze kiedy czytam książki Magdy mam wrażenie, że autorka siedzi obok i specjalnie dla mnie opowiada historię. Każda jej książka jest jak szyta na miarę moich oczekiwań i w każdej powieści autorki odnajduję zawsze kawałek siebie. To uczucie w połączeniu z magią świąt – bezcenne!