Siedem prawd to książka, która bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści psychologicznej i literatury pięknej. Eduardo Jauregui od lat jest specjalistą i psychologiem od poczucia humoru. Zajmuje się również psychologią pozytywną. Na koncie ma także doktorat z nauk politycznych i społecznych, co pozwala mu spojrzeć szerzej na ludzi z perspektywy wykonywanego zawodu. Za jego doświadczeniem i ogromną wiedzą psychologiczną stoi mnóstwo artykułów publikowanych w prestiżowych czasopismach oraz książki, które wydał do tej pory. Jest także współzałożycielem firmy szkoleniowej „Dobry Nastrój”. Jeśli zatem poszukujecie autorytetu w literaturze psychologicznej, trafiliście doskonale.

Siedem prawd – kilka słów o fabule

Główna bohaterka, Sara León, już niedługo skończy czterdzieści lat. Właśnie w tym momencie zdaje sobie sprawę, że nie jest do końca szczęśliwą osobą. Praca, którą wykonuje w Londynie, nie przynosi już satysfakcji. Związek z Joaquínem ewidentnie się wypala, a po dawnym ogniu namiętności nie ma już śladu. A wskutek kryzysu gospodarczego, nad jej rodziną w Hiszpanii zbierają się czarne chmury. Szybko okazuje się, że to dopiero początek, a najgorsze ma dopiero nadejść.

To właśnie w tym trudnym momencie, w życiu bohaterki pojawia się elegancka i tajemnicza Sybilla. Abisyńska kotka wciska się do jej mieszkania przez okno i zdaje się, że wie o życiu Sary znacznie więcej, niż ona sama. Przenikliwe, kocie spojrzenie, osobliwe poczucie humoru i mądrość gatunku, obserwującego ludzi od tysięcy lat – to wszystko ma do zaoferowania Sybilla. A Sara ma zamiar skorzystać z tej pomocy i liczy, że w końcu uda się jej uporać z problemami i odzyska marzenia.

Pojawia się jednak mały problem. Sara zaczyna podejrzewać, że tajemnicza kotka to kolejne potwierdzenie początkowego stadium jej rozchwiania emocjonalnego. A może nie? Może niektóre koty naprawdę potrafią mówić?

Mówi się, że jest wiele dróg, prowadzących do szczęścia. Okazuje się, że koty znają wszystkie skróty…

Najnowszą książkę Eduardo Jauregui pt. Siedem prawd znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!