Słońce w mroku

Czy wiecie, że od premiery ostatniej części bestsellerowej serii fantasy Stephanie Meyer minęło już 11 lat? A wydawać mogłoby się, że zaledwie wczoraj historia miłości nastoletniej Belli z tajemniczym Edwardem dopiero co weszła na ekrany… Dlaczego przypominamy o serii właśnie teraz? Ponieważ Stephenie Meyer powraca z najnowszą częścią sagi! O czym będzie opowiadać Słońce w mroku i kiedy możemy spodziewać się jego premiery?

Słońce w mroku – książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Słońce w mroku, czyli Zmierzch powraca

Tę historię zna chyba każdy. Siedemnastoletnia dziewczyna przeprowadza się do ojca, do nowego miasta, gdzie musi rozpocząć swoje życie na nowo. W nowej szkole w ponurym, deszczowym miasteczku, gdzie nie dzieje się zbyt wiele, dziewczyna staje się głównym obiektem zainteresowań rówieśników. Niemniej jednak ona sama wolałaby nie zwracać na siebie większej uwagi. Stres związany z przeprowadzką był dla niej wystarczającym wyzwaniem.

Wkrótce Bella, bo tak ma na imię nasza bohaterka, poznaje tajemniczego chłopaka, który wydaje się odstawać od reszty mieszkańców miasteczka. Przeczucie jej nie myli i gdy zaczyna pojawiać się między nimi uczucie, ten postanawia wyznać jej prawdę. Okazuje się, że Edward nie jest człowiekiem. Podobnie jak Jacob, przyjaciel Belli, który również stara się zawalczyć o jej względy.

Odtąd życie Belli już nigdy nie będzie takie samo. Ostatecznie będzie musiała też wybrać, czy zechce spędzić życie z ukochanym wampirem, który w przeciwieństwie do niej jest nieśmiertelny, czy z wilkołakiem, który jest w stanie zapewnić jej bezpieczne życie w miasteczku, oferując swoją lojalność i wsparcie stada. Czy serce wygra z rozumem?

O czym będzie opowiadać nowość od Stephenie Meyer?

Seria o przygodach Belli Swan stała się międzynarodowym hitem. Nic dziwnego, że doczekała się również kasowej ekranizacji. Mimo że od publikacji ostatniej części minęło już 11 lat, autorka postanowiła przedłużyć swoją sagę. Historia Zmierzchu została fabularnie zamknięta. O czym więc ma opowiadać nowa książka Stephenie Meyer?

Tym razem przeniesiemy się do wydarzeń znanych z wcześniejszych książek. Jednak będziemy mogli spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Tym razem poznamy narrację samego Edwarda Cullena. Co to więc oznacza?

Zmiana perspektywy rzuci nam nowe światło na relację głównych bohaterów, ponadto ta część będzie o wiele mroczniejsza od znanej nam narracji. W końcu Edward ma już kilkaset lat i zupełnie inną wizję świata, niż młoda i nieco naiwna Bella.

Słońce w mroku da nam nie tylko możliwość zajrzenia do umysłu wampira, ale także poznania jego przeszłości. Dowiemy się też, dlaczego Edward tak rozpaczliwie walczył o bezpieczeństwo Belli, czasem sięgając po dość radykalne środki.

Nowa książka Mayer to powrót do znanego fanom świata, w której miłość nigdy nie umiera. Jeśli macie ochotę powrócić do uniwersum Zmierzchu, sięgnijcie po Słońce w mroku. Książka pojawi się 25 listopada. Jednak już teraz możecie zamówić ją w przedsprzedaży. 

Książkę znajdziecie tutaj.