Smakologia

Wyruszmy razem w niezwykłą podróż dookoła smaku! Cel: poznać różnorodność smaków, kolorów i doznań. Środek transportu? Smakologia od Oli Woldańskiej-Płocińskiej.

Smakologia – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Ilustrowana podróż wokół pyszności

Smakologia to przepięknie ilustrowana opowieść z jedzeniem w roli głównej. Autorka opowiada w niej nie tylko o przeróżnych smakach towarzyszącym nam od zarania dziejów, ale także przez to, że osadza swoją narrację w kontekście kulturowo-historycznym, tworzy z niej opowieść o człowieku.

Książka pozwoli nam rozebrać menu na czynniki pierwsze i wziąć zawartość naszego talerza pod lupę. Dowiemy się z niej bowiem nie tylko o tym, jakie skarby skrywają poszczególne produkty znajdujące się w naszej diecie i jakich posiłków lepiej jest unikać, ale dzięki niej poznamy również różnorodne upodobania kulinarne z całego świata.

A wszystko to okraszone sporą garścią ciekawostek w humorystycznym stylu!

Smakologia – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Smakologia, czyli nauka o jedzeniu

Kto wynalazł widelec? Kiedy i dlaczego w naszej diecie pojawiło się mięso? Jakie super moce mają superfoods? Czy żeby otrzymać mleko roślinne, trzeba wydoić soję? Czy bakterie mogą służyć naszemu dobru?

Autorka bierze na tapet cały przekrój zagadnień związanych z jedzeniem. Zarówno jego przyrządzanie, jak i problem przechowywania i marnowania, zwyczaje związane z jedzeniem, jak i jego wariacje z różnych stron świata. W ten sposób udało jej się stworzyć fascynującą opowieść o człowieku i jego zwyczajach.

Smakologia – książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Nie tylko dla dzieci

Książka Oli Woldańskiej-Płocińskiej powstała z myślą o młodszych czytelnikach, ale zapewniam, że niejeden dorosły z fascynacją zanurzy się w świat Smakologii. Tytuł ten porządkuje wiedzę z zakresu żywienia, ekologii, a także rzuca nowe światło na nasze codzienne rytuały związane z jedzeniem.

Wciąga od pierwszej literki po ostatnią stronę! A wszystko to w towarzystwie przepięknych ilustracji, które z chęcią zawiesiłabym na ścianie w formie posteru.

Na koniec mam dla Was małą ciekawostkę związaną z książką!

Smako_logia

Fot. A. Alimowska

Otóż sprzedaż Smakologii wspiera działania Fundacji Szkoła Na Widelcu, która zajmuje się edukacją żywieniowo-kulinarną w szkołach i przedszkolach. Dlatego też decydując się na egzemplarz książki, przyczyniasz się do poprawy nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży w Polsce.

To co? Życzę udanej lektury i Bon Appétit!

Jeśli narobiłam Ci smaka, książkę Smakologia znajdziesz tutaj 🙂

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam wydanie? - 10/10
9.8/10

Fragment recenzji

Smakologia to przepięknie ilustrowana opowieść z jedzeniem w roli głównej. Książka pozwoli nam rozebrać menu na czynniki pierwsze i wziąć zawartość naszego talerza pod lupę. Dowiemy się z niej bowiem nie tylko o tym, jakie skarby skrywają poszczególne produkty znajdujące się w naszej diecie i jakich posiłków lepiej jest unikać, ale dzięki niej poznamy również różnorodne upodobania kulinarne z całego świata.

A wszystko to okraszone sporą garścią ciekawostek w humorystycznym stylu!