Świetlik - nowe wydawnictwo z książkami dla dzieci Świetlik nowe wydawnictwo

Już pod koniec października na rynku książki pojawi się najmłodsze dziecko białostockiego Wydawnictwa Kobiecego. Nie chodzi jednak o kolejną porywająca powieść, ale o zupełnie nowy imprint z ofertą skierowaną do najmłodszych czytelników. Nowa marka zaistnieje pod uroczą nazwą Świetlik. Sprawdźcie, czego można się po Świetliku spodziewać!

Świetlik - nowe wydawnictwo z książkami dla dzieci

Świetlik – nowe wydawnictwo z książkami dla dzieci

Wydawnictwo Kobiece, które specjalizuje się w literaturze obyczajowej, co jakiś czas częstuje swoich czytelników kolejnymi imprintami. Do tej pory spod ich szyldu wyszły trzy marki: Mova skupiające książki z gatunku literatury pięknej, faktu i kryminalnej, Young ze zbiorem powieści young adult oraz Niegrzeczne Książki oferujące literaturę kobiecą z dużym naciskiem na romans. Najnowszy Świetlik uzupełni zaś ofertę o książki dla dzieci.

Nowe wydawnictwo skierowane jest do czytelników w czterech grupach wiekowych: 0-2, 3-5, 6-8, 9-12. W jego ofercie znajdą się picturebooki, książki literackie, wiersze, bajki, książki aktywnościowe.

Osobą odpowiedzialną za kształt oferty Świetlika jest Natalia Galuchowska, która swoje doświadczenie zdobyła podczas pracy w takich wydawnictwach jak Zielona Sowa i Słowne Młode. Natomiast promocją marki zajęła się Dominika Szulc, związana wcześniej z Grupą Wydawniczą Foksal, gdzie trzymała pieczę nad promocją Wydawnictwa Wilga.

Świetlik – jakie książki znajdziemy w ofercie?

Świetlik współpracuje z cenionymi autorami zarówno polskimi, jak i zagranicznymi oraz doświadczonymi ilustratorami. Premiera pierwszego tytułu wydawnictwa  już 9 listopada!

Jaką publikacją Świetlik zadebiutuje na rynku książki? Świąteczną opowieścią pt. Jak Zrzędus chciał zepsuć święta Alexa T. Smitha. Brytyjski autor dał się już poznać polskim czytelnikom za sprawą takich dziecięcych bestsellerów jak m.in.: Jak Winston uratował święta i Winston wraca na święta.

W listopadzie Świetlik wręczy dzieciom inną wyjątkową książkę, pt. Podwójne Święta. Joanny Jagiełło. Będzie to bardzo aktualna, rodzinna opowieść napisana w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Jej główni bohaterowie, Maja i Wojtek, zauważają, że na ich osiedlu pojawili się nowi sąsiedzi. Jest to pochodząca z Ukrainy rodzina z dwójką dzieci i babcią, którzy jak się okazuje, niczym się od nich nie różnią i podobnie do polskich dzieci uwielbiają obserwować spadające z nieba płatki śniegu.

Wojtek postanawia zatem, że zaprosi ukraińskich sąsiadów na wspólne pieczenie pierniczków. W czasie tego spotkania dzieci będą się ze sobą dzielić ulubionymi świątecznymi tradycjami z ich rodzinnych krajów, a babcie powspominają Boże Narodzenie z czasów swojej młodości. Historia ta ma na celu pokazanie dzieciom, że mimo dzielących nas różnić kulturowych, tak naprawdę znaczne więcej nas łączy.

***

Przed końcem roku Wydawnictwo Świetlik planuje jeszcze siedem premier książkowych. Rączki mogą zacierać rodzice małych czytelników z grup wiekowych 3+ i 6+. Jesteście ciekawi, jakie książki czekają jeszcze na Młodych Czytelników?

 Książki Wydawnictwa Świetlik znajdziecie tu! 🙂

Czytajcie także:

Pucio u lekarza – nowość z serii
Wydawnictwo Mova – marka Wydawnictwa Kobiecego