Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022

Lato powoli ma się ku końcowi i niedługo będziemy zasiadać do lektury z kubkiem herbaty w dłoni. Jakie tytuły będą najlepiej smakować tej jesieni? Sprawdźcie wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022!

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022

Książkę Płonąca wieża znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Płonąca wieża. Beniamin Ashwood. Tom 5

Niedokończona walka z Eldred kieruje Bena i jego drużynę z powrotem pod bramy Miasta. Wejście w paszczę lwa wydaje się jedynym sposobem, by raz na zawsze powstrzymać Protektorkę przed stworzeniem magicznej armii, która sprowadzi na świat zagładę.

Droga jest jednak daleka i najeżona niebezpieczeństwami, przy których żądni nagrody piraci to jedynie drobna niedogodność. Paradoksalnie, najbardziej niebezpieczne okażą się nie miecze, magiczne kule ognia czy eksplodujący nieumarli, ale tajemnice. Tajemnice, za które niektórzy są gotowi zginąć. Lub zabić.

PREMIERA: 2 września

Pakiet Ogień i Krew. Części 1-2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pakiet Ogień i krew. Części 1-2. Wydanie serialowe

Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, kiedy Westeros rządziły smoki i poznajmy opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach panowania smoków? Jakie były najgorsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli.

PREMIERA: 5 września

Malazańska Księga Poległych. Tomy 9-10 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Malazańska Księga Poległych, Tomy 9-10

Klasyka kanonu fantasyki autorstwa Stevena Eriksona powraca! Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022 przyniosły nam dwa malazańskie tomy – Pył snów oraz Okaleczonego Boga, które stanowią zamknięcie dziesięciotomowego cyklu.

Ostatnia wielka armia Imperium Malazan jest gotowa, by podjąć ostateczne wyzwanie w imię odkupienia. Ale czy czyny mogą zostać uznane za bohaterskie, jeśli nie ma nikogo, kto by je widział? I czy to, czego nie widać, może na zawsze zmienić świat?

Ścieżka przeznaczenie rzadko bywa prosta, prawdy nigdy nie są jasne, a z pewnością czas nie jest po stronie nikogo. Bo Talia Smoków została przeczytana, uwalniając przerażającą moc, której nikt nie jest w stanie pojąć… Wkrótce nadejdzie Eleint, smoki i ostateczny kataklizm.

PREMIERA: 7 września

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022: Tygiel Dusz znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tygiel dusz. Hierarchia Magii. Tom 1

Rodzice Caldana zostają brutalnie zabici, a on sam poprzysięga, że pozna całą prawdę na temat ich tożsamości i okoliczności tragicznej śmierci. Od tej pory jego wychowywaniem zajmują się mnisi, a on sam zostaje wprowadzony w świat tajemnic i czarów.

Nie mając nic poza parą tajemniczych pamiątek i garścią monet, musi udowodnić swój talent, aby zdobyć praktykę w gildii czarowników. Wkrótce jednak dowiaduje się, że świat poza klasztorem jest mrocznym miejscem, a jego czary nie są tak niewinne, za jakie je uważał.

Gdy zło manipuluje nieostrożnymi i zakazanymi mocami, Caldan pogrąża się w odwiecznym konflikcie, który doprowadza świat na skraj zniszczenia… W tej walce nie będzie zwycięzców, będą tylko konieczne ofiary.

PREMIERA: 7 września

Książki Sztejer. Wino, kobiety i śmierć szukaj na TaniaKsiazka.pl

Sztejer 2. Wino, kobiety i śmierć

Vincent Sztejer wraca do domu. Ale zanim do niego dotrze, musi przemierzyć skażone ziemie i miasta, gdzie nafta jest cenniejsza niż ludzka krew.

Czeka go podróż rzeką do samego jądra ciemności, do miejsc, gdzie wciąż plenią się mutacje, zaś ludzki umysł łatwo popada w obłęd. Ghule, umarlaki i ludojady – każdy z twych stworów jest śmiertelnie niebezpieczny, ale największym zagrożeniem pozostaje najczęściej drugi człowiek.

Pojęcia takie jak dobro i zło rozmyły się w czasie Apokalipsy. Zasady są proste: nie daj się zabić, dbaj tylko o siebie, maszeruj albo giń – ale po drodze nie zapomnij korzystać z życia. Nigdy nie wiesz, ile Ci go jeszcze zostało.

PREMIERA: 7 września

Przeznaczenie. Saga Winx znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ścieżka wróżek. Przeznaczenie. Saga Winx

Do Międzynarodowej Szkoły Alfea przyjeżdżają studenci z całego Innego Świata, aby uczyć się magii. To właśnie w tam los niespodziewanie splecie historię pięciu, pozornie różnych, uczennic, które wkrótce zostaną współlokatorkami.

Aisha, Terra, Musa, Stella i Bloom chcą tego, czego chce każda nastolatka – dowiedzieć się, kim są, zaprzyjaźnić się i dopasować do nowej szkoły.

Ich plany staną jednak pod znakiem zapytania. Gdy w murach szkoły obudzi się pradawne zło, dziewczyny zostaną zmuszone do przetestowania swoich mocy. Jednocześnie odkryją tajemnicę tak potężną, że podważy wszystko, co wiedzą o Innym Świecie… i o nich samych.

PREMIERA: 7 września

Tron z Piór i Kości znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tron z piór i kości

Alli nie może dotknąć mężczyzny, który sprawia, że w jej żyłach zaczyna wrzeć krew. Jeszcze niedawno myślała, że będzie szczęśliwa i będzie miała dobre życie. Teraz wszystko sypie się jak domek z kart.

Ojciec, który nie chciał mieć z nią nic wspólnego, nie żyje. Na dworach panuje chaos i każdy jest rządny krwi. Jej krwi. Alli, oskarżona o ojcobójstwo, musi odnaleźć mordercę króla, ale to wydaje się mało znaczące w porównaniu z szaleństwem ogarniającym fae.

Dziewczyna musi znaleźć prawdziwe wejście do Underhill, zanim zapanuje ogólna anarchia. Odpowiedzi, których szuka, kryją się po drugiej stronie drzwi. Jest tego pewna.

Z dwoma mieczami, magiczną tarczą, nieco kapryśną mocą, a także podejrzanymi duchami w roli przewodników ponownie musi zlokalizować ścieżkę do rodzimego królestwa. A jeśli uda jej się tego dokonać – opierając się czarowi pewnego Unseelie śledzącego każdy jej krok – tym lepiej dla niej.

PREMIERA: 13 września

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022: Koło czasu. Dech zimy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dech zimy. Koło czasu. Tom 9

Kolejna propozycja to dziewiąty tom odświeżonej edycji Koła czasu. W kolejnej części przygód Rand ucieka z Min, a Cadsuane próbuje dowiedzieć się, dokąd zmierza. Mazrim Taim, przywódca Czarnej Wieży, okazuje się kłamcą. Ale co takiego właściwie zamierza?

Do Ebou Dar przybywa księżniczka Seanchan, znana jako Córka Dziewięciu Księżyców, która poznaje Mata, powracającego do zdrowia w Pałacu Tarasin. Czy dojdzie do przepowiedzianego małżeństwa?

Nie ma ani początku, ani końca w obrocie Koła Czasu. Niemniej wszystko dopiero przed nami!

PREMIERA: 20 września

Księgę Zaginionych Opowieści. Historia Śródziemia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 1

Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy Historii Śródziemia, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie dwunastotomowego cyklu książek. Seria ta została wydana przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec.

Cykl krok po kroku pokazuje, jak powstawał świat Śródziemia. Zawiera także, oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań, niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena.

Znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem tolkienowskiego uniwersum.

PREMIERA: 27 września

Wrześniowe zapowiedzi fantasy: Książkę Kraina Popiołu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Kraina popiołu. Kroniki Ambhy. Tom 2

Imperium Ambhańskie upada. Jego los spoczywa w rękach młodej kobiety, posiadaczki magicznej krwi, niemającej nic do stracenia.

Kiedy na horyzoncie czai się straszliwa wojna o sukcesję, jedyna nadzieja na pokój leży w tajemniczej krainie popiołu. Tam śmiertelnicy mogą znaleźć to, czego szukają w echa snów swoich przodków. Ale chodzenie tam wymaga wysokiej ceny.

Arwa jest zdeterminowana, by odbyć podróż. Owdowiała po brutalnej masakrze, przyrzekła służbie rodzinie królewskiej i dopilnuje, by to zobowiązanie dotrwało do końca. Nigdy nie spodziewała się, że dołączy do niej Zahir, zhańbiony, nieślubny książę, który w desperackiej próbie ocalenia tych, których kocha, zwrócił się ku zakazanej magii.

Razem pójdą krwawą ścieżką wspólnej przeszłości. I postawi pod znakiem zapytania wszystko, w co kiedykolwiek wierzyli, łącznie z tym, czy Imperium jest w ogóle warte ocalenia.

PREMIERA: 28 września

Geniusz z serii Legenda znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Geniusz. Legenda. Tom 2

Po dramatycznych wydarzeniach w Los Angeles Day i June uciekają do Las Vegas. Zdesperowani, proszą o pomoc Patriotów, czujną grupę rebeliantów, która przysięgła zniszczyć Republikę. Ale czy decydując się na ten ruch, nieświadomie nie staną się pionkami w najbardziej przerażających rozgrywkach politycznych?

Gdy umiera Elektor Primo, władzę obejmuje jego syn Anden. Nowy władca chce wprowadzić własne porządki, nawet za cenę konfliktu wojska z rządem. June wierzy, że los Republiki dzięki nowemu przywódcy się odmieni, ale dla Daya pozostaje on wyłącznie twarzą systemu, który odebrał mu wszystko.

Patrioci szykują zamach, a główną rolę mają odegrać Day i June. On jest zdeterminowany, by zabić nowego Elektora, ona – by go ocalić. Oboje trafiają w sam środek niebezpiecznej rozgrywki, w której mogą stracić nie tylko życie, ale także szansę na lepszą przyszłość dla całego kraju.

Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Czas stanąć po jednej ze stron.

 

PREMIERA: 28 września

Caraval. Tom II. Legenda znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Legenda. Caraval. Tom 2

Po tym, jak Donatella Dragna została wciągnięta w magiczny świat Caraval, w końcu uciekła od ojca i uratowała swoją siostrę Scarlett przed katastrofalnym zaaranżowanym małżeństwem.

Teoretycznie dziewczyny powinny świętować zwycięstwo, niemniej Tella nie jest jeszcze wolna. Zawarła desperacką umowę z tajemniczym przestępcą, a to, czego jest mu winna, nikt nigdy nie był w stanie dostarczyć: prawdziwe imię Legendy, Mistrza Caravalu.

Jedyną szansą na odkrycie jego tożsamości jest wygranie Caravalu. Caraval zawsze wymagał odwagi, sprytu i poświęcenia, ale teraz gra prosi o więcej. Jeśli Tella nie może spełnić umowy i przekazać imienia Legend, straci wszystko, na czym jej zależy — może nawet życie. Ale jeśli wygra, Legenda i Caraval zostaną zniszczone na zawsze…

PREMIERA: 28 września

Wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wszystkie wrześniowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl!

Sprawdź też:

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022
Lipcowe zapowiedzi fantasy 2022: zestawienie
Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022