Baśniowa opowieść, nowe fantasy od Stephena Kinga Baśniowa opowieść

Jak dobrze, że mistrz literatury grozy, Stephen King, znowu zajrzał do głębokiej studni swojej fantazji. Odnalazł w niej bowiem pomysł na kolejną powieść. W niezmierzonej masie inspiracji ujrzał siedemnastoletniego chłopca, dwa równoległe światy i walkę dobra ze złem. Z  tych trzech elementów uplótł historię pełną przygód, tajemnic i mroku.Baśniowa opowieść, bo taki tytuł ma jego najnowsza książka, zabierze Was z niesamowita podróż, w którą musicie spakować jedynie swoją wyobraźnię. Opuścicie bowiem dobrze Wam znaną rzeczywistość i udacie się do innego wymiaru. Bilet? Biletem jest egzemplarz powieści.

Baśniowa opowieść na TaniaKsiazka.pl >>

Baśniowa opowieść – fantasy według Stephena Kinga

Głównym bohaterem powieści fantasy Baśniowa opowieść Stephena Kinga jest siedemnastoletni Charlie. Chłopak chodzi do liceum, dobrze się uczy i jest całkiem i jest świetnym graczem w piłkę nożną i baseball. Niestety jego życie wcale nie jest łatwe. Jego mama zginęła w wypadku samochodowym, gdy miał zaledwie dziesięć lat. Jego tata natomiast nie potrafił udźwignąć tej wielkiej straty i zaczął pić. Z tego względu rolę głowy rodziny przejął Charlie. Nauczył się dbać o siebie i o swojego tatę i tak mijało mu dzieciństwo. Wszystko jednak miało wkrótce się zmienić…

Pewnego dnia chłopak spotkał na swojej drodze starszego mężczyznę z psem imieniem Radar. Howard Bowditch to samotnik mieszkający na szczycie wzgórza w dużym domu z szopą na podwórzu, z której co jakiś czas słychać tajemnicze odgłosy. Charlie podejmuje pracę u Howarda, jednak wkrótce jego pracodawca umiera. Zostawia jednak dla chłopca pewien prezent. Kasetę z nagraniem, na którym wyjawia mu swoją największą tajemnicę. Okazuje się bowiem, że w szopie tuż obok domu znajduje się portal do innego wymiaru. I że teraz Charlie razem z Radarem będzie musiał ochronić oba światy przed zniszczeniem.

Baśniowa opowieść to opowieść o wspaniałej i zarazem przerażającej bitwie, jaką dobro musi toczyć z wszechogarniającym złem. Jeśli jesteście ciekawi, czy i tym razem jasna strona zwycięży, zamówcie swój egzemplarz powieści w tym miejscu.

Czytaj także: