Śpiące piękności Stephena Kinga

Śpiące piękności na małym ekranie – ważne szczegóły

Śpiące piękności na małym ekranie: to nie jest żart! Wspólne dzieło Stephena i Owena Kingów zostanie zrealizowane jako obraz serialowy! Najnowsza powieść amerykańskich pisarzy będzie miała premierę dopiero 26 września, a mimo to już jest o niej głośno. Wszystko za sprawą sprzedaży praw autorskich do adaptacji ich dzieła.

Nie od dziś wiadomo, że książki Stephena Kinga to znakomity fundament pod hitowy film bądź serial. Wiedzą o tym także producenci filmowi i dlatego muszą się dobrze napocić, aby uzyskać możliwość zekranizowania kolejnego dzieła mistrza horrorów. W przypadku bitwy o Śpiące piękności ostatecznym zwycięzcą rywalizacji zostało Anonymous Content. Wytwórnia ma na swoim koncie wiele udanych produkcji dla stacji Netflix, między innymi serial The OA czy Trzynaście powodów.

Producentami ekranizacji najnowszej książki Stephena Kinga będą Michael Sugar oraz Ashley Zalta. Michael Sugar może pochwalić się niebywałym sukcesem, gdyż jego produkcja Spotlight otrzymała w 2016 statuetkę Oscara za najlepszy film. Jest on także doświadczonym producentem seriali. W jego portfolio znajduje się między innymi The Knick wyprodukowany dla stacji Cinemax.

Ekranizacja Śpiących piękności nie będzie natomiast pierwszym serialem, przy którym współpracuje wyżej wymieniona para producentów. Michael Sugar i Ashlet Zalta tworzą już wspólnie serial Maniac, w którym zagrają takie gwiazdy jak Emma Stone czy John Hill.

Śpiące piękności są rezultatem współpracy ojca z synem, gdyż w ten projekt Stephen King zaangażował także swojego młodszego syna Owena. Akcja książki rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie dochodzi do niewytłumaczalnych zjawisk, a kobiety zaczynają zapadać w tajemniczą śpiączkę. Jak się okazuje później, lepiej byłoby dla wszystkich, aby jednak pozostawały w tym stanie jak najdłużej. Po przebudzeniu kobiety są odmienione i w żaden sposób nie przypominają dawnych siebie. Wyjątkiem jest Eve, która jako jedyna po przebudzeniu nie zachowuje się jak obłąkana.

W oczekiwaniu na tę premierę zachęcam do lektury innych tytułów mistrza grozy. Warto zwrócić uwagę na klasyczne już opowieści, jak Zielona Mila czy Lśnienie, jak i ostatnie dzieła Kinga, jak seria Pan Mercedes. Obecnie dostępne książki Stephena Kinga znajdziecie tutaj.