Spisek przeciwko Ameryce – miniserial
Spisek przeciwko Ameryce – ten tytuł z pewnością kojarzą wszyscy fani twórczości Philipa Rotha. Teraz wielbiciele jego twórczości mają sporo powodów do zadowolenia. Ponieważ właśnie ta historia doczeka się ekranizacji, która przybierze postać mniniserialu. Warto tutaj wspomnieć, że książki Rotha cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tworzy on niezwykłe opowieści political fiction z nutą sensacji. W związku z tym jego książki wciągają i budują napięcie już od pierwszych stron. A wszystko po to, by ostatecznie zaskoczyć odbiorcę zwrotem akcji i zakończeniem. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po najnowszej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!
Spisek przeciwko Ameryce – kilka słów o projekcie i fabule książki
Miniserial będzie składał się z sześciu odcinków i powstanie na zlecenie HBO. Jego premiera przewidywana jest na 17 marca, a widzowie będą mogli zobaczyć produkcję zarówno w HBO, jak i HBO GO. Nad ekranizacją współpracowali David Simon i Ed Burns. Producentami wykonawczymi zostali: David Simon, Ed Burns, Nina K. Noble, Joe Roth, Megan Ellison, Sue Naegle, Susan Goldberg oraz Jeff Kirschenbaum. Poza tym na małych ekranach pojawią się m.in.: Zoe Kazan jako Elizabeth „Bess” Levin, Morgan Spector jako Herman Levin, Winona Ryder jako Evelyn Finkel, John Turturro jako rabin Lionel Bengelsdorf czy Anthony Boyle jako Alvin Levin.
O czym zaś opowiada sama historia? To alternatywne dzieje Stanów Zjednoczonych. Kiedy za Atlantykiem na dobre rozpętał się koszmar II wojny światowej, wybory prezydenckie w USA w 1940 roku wygrywa Charles A. Lindbergh. Bohaterski lotnik i zaciekły zwolennik izolacjonizmu. Tym samym nowy przywódca nawiązuje serdeczne stosunki z Adolfem Hitlerem. Jego rząd z dnia na dzień wciela w życie mordercze pomysły rodem z faszystowskich Niemiec, głównie dotyczące tzw. kwestii żydowskiej.
Dla dorastającego w Newark chłopca, narratora powieści, wybory z 1940 roku to moment, w którym pęka jego świat. Lindbergh, alternatywa wobec wybranego w rzeczywistości Franklina Delano Roosevelta, uosabia lęk przed stopniową utratą tego, co najbliższe: bezpiecznego miejsca na ziemi, matki, ojca, starszego brata.