Ta chwilaTa chwila to najnowsza powieść francuskiego pisarza, Guillaume Musso. Autor w niezwykle czarujący sposób porywa czytelników w świat, z którego nie chcą wracać. Losy bohaterów śledzą odbiorcy na całym świecie, niemal pochłaniając stronę za stroną.

Guillaume Musso i jej historia

Historia stworzona przez Guillaume Musso łączy w sobie, w niezwykły sposób cechy thrillera psychologicznego oraz lirycznej opowieści miłosnej. Tłem wydarzeń jest Nowy Jork, czasem psychodeliczny, czasem całkiem nieoczywisty w swojej atmosferze. Wszystko to sprawia, że miasto wydaje się być odrębnym, samowystarczalnym uniwersum.

Główna bohaterka, Lisa, to dziewczyna, która marzy o karierze aktorki. Los rzuca na jej życiową ścieżkę tajemniczego mężczyznę, Arthura. Zanim się orientuje, w jej sercu zaczyna rodzić się silne uczucie do owego nieznajomego. A ponieważ cała sytuacja rozwija się bardzo szybko i towarzyszą jej niejasne i nieco tajemnicze okoliczności, bohaterka nie ma czasu na dokładniejszą analizę własnego postępowania. Pewnego dnia Lisa odkrywa przerażającą tajemnicę, skrywaną przez Arthura. Ich uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę. Czy uda się im unieważnić przeszłość, by móc cieszyć się wspólną przyszłością?

Warto dodać, że Musso w najnowszej książce idealnie wpisuje się w potrzeby nowoczesnej powieści. Opowiada o problemach i troskach, które trapią współczesnych ludzi i łączy w sobie różne konwencje literackie. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że autor wznosi się ponad przeciętność, zapewniając Czytelnikowi niezwykle porywającą historię.

Książkę Ta chwila znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!