Tajemnica Bladego Konia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tajemnica Bladego Konia na ekranach to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Agaty Christie. Poza tym powody do zadowolenia ma każdy, kto uwielbia seriale kryminalne z nutą sensacji. Agatha Christie dziś uznawana jest za mistrzynię klasyki gatunku, a jej powieści wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród fanów, ale także nowych odbiorców. Jeśli zatem dopiero zaczynacie przygodę z literaturą kryminalną, koniecznie sięgnijcie po powieści tej autorki. Wróćmy jednak do tematu. Tajemnica Bladego Konia trafi na srebrne ekrany za sprawą BBC i Amazona. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Tajemnica Bladego Konia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tajemnica Bladego Konia na ekranach – kilka słów o produkcji

Projekt przybierze formę mini serialu, nie wiadomo jednak jeszcze, ile będzie liczył odcinków. Za scenariusz będzie odpowiadała Sarah Phelps, która ma na koncie sukces z takimi produkcjami jak: I nie było już nikogo, Camelot czy Wielkie nadzieje. Poza tym była również nominowana do BAFTA. Ponadto to nie jej pierwsze podejście do ekranizacji prozy mistrzyni kryminału. Phelps uczestniczyła również przy przenoszeniu na ekran powieści Christie pt. A.B.C. czy Próba niewinności.

Niestety, na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów. Jeśli tylko dowiemy się czegoś nowego, od razu Was o tym poinformujemy. Tymczasem z przyjemnością prezentujemy, o czym jest sama historia.

Blady Koń to nazwa pubu, nad którym mieszkają trzy staruszki, uprawiające czarną magię. Poza tym lokal pojawia się również w kontekście listy tajemniczych zgonów, która wpadła w ręce policji oraz samozwańczego detektywa, Marka Easterbrooka i jego przyjaciółki Ginger. Ponieważ według angielskiego prawa, nie można skazać kogoś, kto popełnił morderstwo za pomocą magii, Mark i Ginger muszą skorzystać z usług mieszkanek Bladego Konia.

Zastanawiacie się jak to możliwe, że magia została wplątana w powieść kryminalną? Ponieważ do zasad pisania powieści kryminalnych należał zakaz stosowania „pozaziemskich mocy”, toteż Agata Christie znalazła przyziemne, choć nieoczekiwane rozwiązanie. I wyszło jej to znakomicie.

Kiedy Tajemnica Bladego Konia na ekranach zachwyci widzów? Tego jeszcze nie wiemy. W oczekiwaniu na więcej informacji zachęcamy do zapoznania się z książkową wersją historii.

Książkę pt. Tajemnica Bladego Konia znajdziecie tutaj. Natomiast tutaj znajdziecie inne książki autorki.