Tajemnica zaginionej ślicznotkiTajemnica zaginionej ślicznotki to najnowsza powieść Eduardo Mendozy. Jest to jeden z najbardziej znanych i cenionych pisarzy hiszpańskich. Fanom na całym świecie zaserwował po raz kolejny niezwykle porywającą historię, w którą zaplątany jest damski fryzjer. Warto wspomnieć, że premierowa książka jest już piątą publikacją z owym bohaterem w tle.

O czym mówi Tajemnica zaginionej ślicznotki?

Damski fryzjer zostaje po raz kolejny wrobiony w zabójstwo. Tym razem posądza się go o tajemniczą śmierć topmodelki Olgi Baxter. Teraz mężczyzna, aby udowodnić swoją niewinność, musi stoczyć niebezpieczną bitwę z tajemniczym syndykatem, którego członkowie od wielu lat przewodzą przestępczemu półświatkowi w Hiszpanii. W tym całym zamieszaniu może liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Z pomocą przyjdzie mu czarujący transwestyta o pseudonimie panna Westinghouse. Czy z takim wsparciem mężczyzna poradzi sobie z najtrudniejszym oskarżeniem w dotychczasowej karierze? I chociaż określa się go mianem bardziej przenikliwego niż Herkules Poirot oraz przejawia on kreatywność niczym Sherlock Holmes, to stoi przed nim trudne zadanie.

Tajemnica zaginionej ślicznotki to nie tylko gratka dla wszystkich miłośników kryminału. Eduardo Mendoza po raz kolejny udowadnia, że ma niezwykłe poczucie humoru, czego wyraz daje w najnowszej powieści. Czytelnicy znajdą tu błyskotliwą drwinę z wojującej lewicy oraz skrajnej prawicy, pogrążonej we własnych obsesjach. Dynamiczna akcja nie pozwala się nudzić, a zabawa literackimi konwencjami sprawia, że powieść ta nadaje się dla wszystkich, którzy uwielbiają powieści kryminalne. Ale nie tylko. To również świetna opcja dla tych, którzy miłują się w komediach.

Koniecznie przekonajcie się sami! Powieść autorstwa Eduardo Mendozy pt. Tajemnica zaginionej ślicznotki znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!