Planujecie wakacje? To idealnie się składa, ponieważ The Literary Man może okazać się jednym z miejsc, które zechcecie odwiedzić. Jedynym warunkiem potrzebnym do spełnienia owego celu podróży jest udanie się do Portugalii. Konkretniej do dzielnicy Leiria w miasteczku Óbidos. Dlaczego? Koniecznie to sprawdźcie!

The Literary Man – hotel pełen książek

Tak się składa, że powstał tam hotel, który w swoim arsenale ma aż 45 tysięcy książek. A wszystkie dostępne są, oczywiście, dla gości. Pensjonat działa od października ubiegłego roku, a oto jak pomysł tłumaczą jego zarządcy: The Literary Man jest zdecydowanie czymś więcej niż tematycznym hotelem. To również przestrzeń, w której goście mogą smakować sztuki literackiej dzięki niezrównanej różnorodności autorów. Dodają również: Nasi goście uwielbiają przywozić swoje własne książki, aby wzbogacić naszą kolekcję. Z kolei osoby, które nie mają ze sobą książek, zazwyczaj podsyłają nam jakieś tytuły w formie donacji.

Szczególna atmosfera panuje w każdym pomieszczeniu: w barze, salonie czy restauracji. Tutaj goście książki pod ręką mają dosłownie wszędzie! Co za tym idzie, są to pomieszczenia bardzo kameralne i przytulne. Stwarzają więc idealną atmosferę do zagłębienia się w jakąś ciekawą powieść. Dla bardziej wymagających znajdą się również mroczne zakątki, specjalne biurka i skórzane fotele tworzące niepowtarzalny klimat. Ale książki to nie jedyny atut hotelu. Gościom serwują potrawy z wielu różnych kultur. A miłośnicy mocniejszych trunków mogą liczyć na drinki nazwane od nazwisk słynnych literatów.

Zarządcy obiektu wyrażają nadzieję, iż do końca tego roku uda się im powiększyć kolekcję książek do 100 tysięcy. Trzeba przyznać, że to ambitny cel, dlatego też z całego serca życzymy sukcesu. W końcu to istny raj dla urlopowiczów, którzy uwielbiają czytać i odkrywać nowe tytuły. Warto wspomnieć, że w zbiorach gromadzonych przez hotel znajdują się książki napisane głównie w języku angielskim. Znajdą się jednak również egzemplarze francuskie, portugalskie czy niemieckie.

Jeśli więc wybieracie się do Portugalii to koniecznie na listę miejsc do zobaczenia wpiszcie owy hotel. Dla tych, którzy jednak nie przewidują w najbliższym czasie urlopowych wyjazdów mamy kilka zdjęć autorstwa Francisco Manuel Mendes / Literary Man.

Czyż to nie książkowy raj?