Top 5 książek dla dzieci

Top 5 książek dla dzieci to zestawienie, które przypadnie do gustu każdemu rodzicowi i jego zaczytanym pociechom. Jeśli poszukujecie właśnie dobrej i wciągającej książki dziecięcej, trafiliście idealnie. Ponieważ nasze dzisiejsze propozycje to 5 najbardziej interesujących i popularnych pozycji, które już w tym miesiącu pojawią się lub już są na naszym rynku. Wśród prezentowanych bestsellerów światowych nie zabraknie też polskiego akcentu. Jedno jest pewne. Nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu coś dla siebie. W związku z tym koniecznie sprawdźcie, jakie tytuły dziś przygotowaliśmy!

Top 5 książek dla dzieci

Top 5 książek dla dzieci Top 5 książek dla dzieci – Hej, Przedziadku!

To książka stworzona przez samego brytyjskiego wokalistę i kompozytora, Paula McCartneya z zespołu The Beatles. Co ciekawe, historia ta powstała na podstawie relacji muzyka z własnymi wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko McCartneya, nadane mu przez jednego z wnuków.

Historia opowiada o przesympatycznym dziadku, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże. Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód.

Książka już dostępna.

Top 5 książek dla dzieci – Atlas cudów świataAtlas cudów świata - kup na TaniaKsiazka.pl

To bogato ilustrowany atlas, w którym znajdziecie setki faktów i niezwykłych ciekawostek. W związku z tym na każdym kontynencie zobaczycie oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poza tym poznacie 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziecie Mount Everest, opuścicie się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzycie Dolinę Śmierci i zwiedzicie Zakazane Miasto. Wystarczy, że pozwolicie tej książce pobudzić waszą fantazję.

Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.

Top 5 książek dla dzieci Top 5 książek dla dzieci – Tak wiele rzeczy

Zwierzęta, ubrania, kwiaty, owoce i warzywa. Poza tym środki transportu, potrawy i narzędzia. To tylko wybrane rzeczy, które Maya Hanisch zilustrowała w swym oryginalnym i nowoczesnym stylu. Wspaniała pierwsza encyklopedia z setkami szczegółów i drobiazgów. Tę dwujęzyczną książkę polsko-angielską można przeglądać godzinami i poznawać dzięki niej świat! Ponadto to świetna propozycja, która udowadnia, że nauka poprzez zabawę jest przyjemna i prosta.

Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.

Top 5 książek dla dzieci – Brightstorm. Podniebna wyprawaBrightstorm. Podniebna wyprawa - kup na TaniaKsiazka.pl

Bliźnięta, Artur i Maudie, otrzymują wiadomość, że ich ojciec, słynny odkrywca, zginął podczas nieudanej próby dotarcia do krainy Polaris. Ponadto dowiadują się, że jeszcze przed tragedią został oskarżony przez konkurencyjną ekspedycję o próbę unieruchomienia jej statku. Bliźniaki nie wierzą w te oskarżenia. W związku z tym wyruszają śladami ojca, aby oczyścić jego imię i odkryć, co naprawdę zdarzyło się podczas feralnej wyprawy do Polaris.

Książka dostępna od 12 lutego 2020 roku.

Basia do słuchania - zobacz na TaniaKsiazka.plTop 5 książek dla dzieci – Basia do słuchania

Ulubienica wszystkich przedszkolaków powraca w zupełnie nowej i jeszcze bardziej zachwycającej odsłonie! Tym razem dzieci nie tylko przeczytają o przygodach Basi, ale jednocześnie posłuchają. Ponieważ bohaterka uważa, że „wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie”. Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia.

Książka dostępna od 15 stycznia 2020 roku.