Linia czasu w Wiedźminie

Linia czasu w Wiedźminie (mowa tu oczywiście o serialu) mogła sprawić, że część widzów poczuła się nieco zdezorientowana. Problem z połapaniem się, o co chodzi, mieli przede wszystkim ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z książkami Andrzeja Sapkowskiego. Nie brakuje jednak głosów, że nawet jego wierni fani z trudem orientowali się w czasie akcji i wydarzeniach. Wszak raz ktoś ginął, a później, jak gdyby nigdy nic znów pojawiał się na ekranie… Jeśli serialowa produkcja Wiedźmina wciąż przed wami (lub za wami) mamy coś, co z pewnością ułatwi wam orientację „w terenie”. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Linia czasu w Wiedźminie

Linia czasu w Wiedźminie – spore ułatwienie dla widzów

Otóż Netflix przygotował interaktywną mapę, która ułatwi wam poznanie wiedźmińskiego świata oraz jego postaci. Poza tym platforma dorzuciła również linię czasową, co również jest sporym udogodnieniem. Dzięki temu widzowie mogą poukładać sobie wydarzenia z serialu chronologicznie. Wybierając odpowiednią datę, uzyskacie informacje o najważniejszym wydarzeniu tego roku. Mamy tam m.in. dzień, w którym na świat przyszedł Jaskier czy datę Wielkiej Czystki Elfów. Co ciekawe, Netfilx przygotował aż 3 takie linie. Szara to wydarzenia uporządkowane chronologicznie z historii, którą stworzył Sapkowski. Natomiast pozostałe porządkują wydarzenia z serialu. Dzięki temu widzowie mają możliwość dokładnego umiejscowienia poszczególnych wydarzeń w odpowiedniej kolejności i sprawdzić, jak się sprawy miały.

Linia czasu w Wiedźminie przygotowana przez platformę znajduje się tutaj. Dajcie nam znać, czy oglądaliście serial oraz co sądzicie na jego temat. Jesteśmy również ciekawi, co sądzicie o pomocy, którą przygotował Netflix.

Tutaj natomiast znajdziecie książki, które stworzył Andrzej Sapkowski. O czym opowiadają? Saga jest opowieścią o losach wiedźmina Geralta. Wiedźmini to profesjonalni zabójcy potworów, szkoleni w wiedźmińskich szkołach. Dzięki specjalnemu treningowi oraz Próbie Traw zyskują nadludzki refleks i siłę. Zmiany wywołane w trakcie Próby są trwałe, jednak ceną za nie jest bezpłodność. Poza tym sam rytuał należy do bardzo ryzykownych. Ponieważ przeżywa go jedynie 4 na 10 chłopców.