Trzecia część Dworu cierni i róż

Październik będzie miesiącem wielu fenomenalnych premier, w tym jednej z najbardziej wyczekiwanych książek tego roku: Dwór skrzydeł i zguby Sarah J. Maas. Jest to trzeci tom jednej z najlepiej ocenianych serii fantasy na świecie. Wszyscy podziwiają to, co udało się zrobić autorce z tą historią i to, z jaką pieczołowitością nakreśliła bohaterów i w jakim kierunku poprowadziła serię niesamowitych wydarzeń. Zrobiła to tak emocjonująco i zaskakująco, że przekonała do siebie fanów fantasy, którzy jeszcze nie byli zakochani w jej pierwszej serii: Szklany tron. Polska premiera książki zapowiedziana jest na 25 października. Zobaczcie, jakie niesamowite zdarzenia skrywa trzecia część Dworu cierni i róż: zatytułowana Dwór skrzydeł i zguby.

Trzecia część Dworu cierni i róż – kontynuacja niesamowitej historii

Sarah J. Maas stworzyła nie tylko niezwykle brawurową, fascynującą i inteligentną historię o młodej Feyre, która trafia do świata mrocznych Elfów, ale także poprowadziła wątki i losy postaci w książce, w sposób rzadko spotykany w literaturze. Takie zabiegi, w których postacie dojrzewają na naszych oczach, zmieniają się całkowicie, wielkie, zakochane pary zmieniają partnerów, pojawiają się tylko w słynnej Grze o tron.

Jednak dzięki takim zabiegom historia naprawdę żyje, naprawdę pokazuje bohaterów, w których jesteśmy w stanie uwierzyć. Maas zaryzykowała, zmieniając niektóre stałe wątki w książce o 180 st., ale tak przekonała do nich Czytelników, że uwierzyli w tę zmianę i ją zaakceptowali. Mistrzostwo? W rzeczy samej. Nie chcę zdradzać konkretnie, o które wątki chodzi, aby Czytelnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą serią nie trafili na niechciane spoilery.

Trzecia część Dworu cierni i róż – o czym będzie?

Dwór skrzydeł i zguby - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!A teraz przejdźmy do konkretów, co wydarzy się w tej części? Kiedy pisałam o trzecim tomie Dworu cierni i róż na początku tego roku, niewiele było wiadomo o samej książce. Czytelnicy mieli do dyspozycji jedynie zarys fabuły.

TRZECIA CZĘŚĆ “DWORU CIERNI I RÓŻ” BĘDZIE MIAŁA SWOJĄ ANGLOJĘZYCZNĄ PREMIERĘ JUŻ W MAJU.

Obecnie od światowej, majowej premiery minęło już kilka miesięcy, tak więc wiemy na pewno jeszcze jedną rzecz: książka jest fenomenalna, tak, jak poprzednie części serii.

Jedna z recenzentek na goodreads.com napisała:

Ta książka całkowicie rozłożyła mnie na łopatki. W sposób najbardziej pozytywny z możliwych. Ta historia jest ponadprzeciętna, to majstersztyk, czysta poezja.

W trzecim tomie Feyre powraca na Dwór Wiosny. Ma do wykonania bardzo ważne zadanie, od którego zależą losy świata, który zna i jego mieszkańców. Będzie to dla niej bolesna wizyta, jednak musi ukryć głęboko sentymenty i skupić się na swojej misji. Cena za niepowodzenie, będzie ogromna. Feyre musi zdobyć informacje dotyczące kolejnych kroków, jakie ma zamiar podjąć Tamlin. W międzyczasie dziewczyna stanie się pionkiem w grze, w której będzie musiała przewidzieć, komu może zaufać, a kto jest jej wrogiem. Powstaną sojusze w najmniej oczekiwanych miejscach, a sama Feyre nauczy się akceptować swoje słabości i wykorzystywać moc, która w niej drzemie. Wszyscy ukochani przez Czytelników bohaterowie tej niesamowitej historii staną u progu wojny, która może zniszczyć wszystko, co dla nich drogie.

Maas stworzyła w tej części jeszcze bardziej kompleksowych bohaterów niż dotychczas, szczegółowo opisała inne dwory i wprowadziła ogromną liczbę zupełnie nowych, fascynujących postaci. Warto mieć na uwadze, że w książce pojawiają się graficzne opisy scen sexu.

Trzecia część Dworu cierni i róż nie będzie ostatnia

A Court of Thorns and RosesW zapowiedziach ukazała się już czwarta książka w serii, niebędąca jednak tradycyjnym tomem, ale nowelą. A Court of Thorns and Roses Novella #1, opatrzona numerem 3,5. to kontynuacja losów Feyre, Rhysa i ich przyjaciół. Będą oni próbowali odbudować świat, w którym mieszkają. Tymczasem Przesilenie Zimowe jest coraz bliżej. Feyre szybko zrozumie, że Ci którzy ją otaczają, mają w sercu wciąż niezagojone rany, które mogą mieć wpływ na ich wspólną przyszłość.

Wszystkie dotychczasowe części w serii znajdziecie tutaj: Seria Dwór cierni i róż – Sarah J. Maas

dwór cierni i róż