Tulipanowa gorączka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Tulipanowa gorączka to książka, która w mgnieniu oka stała się światowym bestsellerem. Autorka swoim stylem i historią pełną emocji skradła serca Czytelników na całym świecie. I nie ma co się dziwić. Ostatnio literatura piękna i romanse cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A jeśli okazuje się, że pisarka ma niezwykły talent, odbiorca otrzymuje prawdziwą perłę. Zainteresowanie powieścią Moggach stało się tak duże, że zainteresowało się nią Hollywood. Tym samym już niedługo w kinach pojawi się również film na podstawie książki. Koniecznie to sprawdźcie!

Tulipanowa gorączka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Tulipanowa gorączka – opis fabuły

Akcja powieści rozgrywa się w XVII wieku, w Amsterdamie, gdzie panuje właśnie tulipanowa gorączka. Pewien zamożny kupiec marzy o nieśmiertelności. I ma plan, jak ją zdobyć. Chce zostać utrwalony wraz z młodą żoną na portrecie z płótna. Zadnie to zleca rozchwytywanemu malarzowi. Nie ma jednak pojęcia, jaki los potrafi być przewrotny oraz jakie zdarzenia zapoczątkuje tym niewinnym pomysłem.

Historia stworzona przez Moggach przepełniona jest chciwością, pięknem, pożądaniem i sztuką. Występuje tutaj również oszustwo i adekwatna kara za niegodziwość. Wersy przepełnione są namiętnością. I każdy, kto poszukuje gorącego romansu z burzliwą akcją, powinien mieć tę książkę w domowej biblioteczce.

Jeśli zaś chodzi o ekranizację filmu, to miłośnicy takich projektów również nie mają powodów do narzekań. Premiera obrazu w polskich kinach przewidywana jest na 8 września bieżącego roku. Za reżyserię odpowiada Justin Chadwick, który ma na koncie sukces związany z takimi tytułami, jak Kochanice króla i Mandela: Droga do wolność. Scenariusz stworzył Tom Stoppard, odpowiadający za sukces m.in.: Anna Karenina, Koniec defilady czy Zakochany Szekspir.

Wśród obsady zobaczycie takie gwiazdy jak: Alicia Vikander, która wcieli się w rolę Sophii Sandvoort, Christoph Waltz, odtwórca postaci Cornelisa Sandvoorta i Judi Dench jako Ksieni. Obok nich wystąpią także Jack O’Connell (William Brok) czy Dane DeHaan (Jan Van Loos).

Książkę pt. Tulipanowa gorączka znajdziecie tutaj. Poniżej zaś przedstawiamy Wam zwiastun filmu. Koniecznie dajcie znać, czy wybieracie się do kina albo, czy zapoznaliście się już z powieścią!