Twoja anatomia - książka dla dzieci autora bestsellerowego Będzie bolało

Ludzkie ciało to nieźle zaprojektowany, skomplikowany mechanizm! Jak to się dzieje, że wszystko działa, jak należy? Dlaczego czasami nie działa? Żeby się w tym połapać, dobrze jest mieć przewodnika. Albo przewodnik, taki jak na przykład Twoja anatomia – książka dla dzieci autora Będzie bolało, Adama Kaya. 

Twoja anatomia - książka dla dzieci autora bestsellerowego Będzie bolało

Twoja anatomia – książka dla dzieci autora bestsellerowego Będzie bolało

Napisany z charakterystycznym dla autora poczuciem humoru przewodnik składa się z działów poświęconych kolejnym częściom ciała i ich funkcjom. Mamy więc: Mózg, Serce, Oczy, uszy, usta, nos, Życie i śmierć, Rozmnażanie.

W każdym rozdziale mali czytelnicy znajdą zaskakujące ciekawostki oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Także te, które jakoś głupio było im zadać, oraz te, po których usłyszeniu bledną rodzice lub nauczyciele.

Rozumiem, że kiedy dostajesz nową zabawkę, ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest czytanie instrukcji – chcesz od razu przejść do rzeczy. Tymczasem korzystasz ze swojego ciała już od wielu lat, a założę się, że nie znasz połowy jego funkcji. Nadszedł wreszcie czas, by otworzyć instrukcję.

Zabieram cię na małą wycieczkę w głąb ciała. Będziemy zwiedzać każdy organ z osobna. Ale bez paniki. Nie musisz wkładać kaloszy i wodoodpornej kurtki, wksakiwać do maszyny pomniejszającej i przemierzać kilometrów jelit. Po pierwsze, nie jestem pewien, czy taka maszyna istnieje. Po drugie, ubrudzilibyśmy się kupą od stóp do głów. NIe mówię że w tej książce nie będzie kupy – jak mogłoby jej nie być? W końcu wszyscy robimy kupę. Nawet twój nauczyciel matematyki.

fragment wstępu

Twoja anatomia - książka dla dzieci autora bestsellerowego Będzie bolało

Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Twoja anatomia Adama Kaya w Polsce miała premierę 13 października 2021 r.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis.

Niecodzienny przewodnik po ludzkim ciele znajdziecie W TYM MIEJSCU.

A jeśli szukacie innych książek dla dzieci poruszających temat ludzkiego ciała, zajrzyjcie tutaj: Książki dla dzieci o ciele człowieka.

Zobacz także: