Książeczki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tytuły dla dzieci to doskonałe zestawienie dla wszystkich rodziców i opiekunów, cioć, wujków czy babć i dziadków. Ponieważ miłość do książek warto zaszczepiać już od najmłodszych lat. Jednak doskonale wiemy, że wcale nie tak łatwo zachęcić dzieci do czytania, kiedy wokół jest tak wiele innych, ciekawych i kolorowych zabawek. W związku z tym przygotowaliśmy dziś zestawienie książek, które skradną serca waszym maluchom. Oprócz świetnej zabawy podczas czytania i poznawania przygód bohaterów, wasze pociechy będą miały szansę dowiedzieć się i nauczyć wielu ciekawych faktów. Bo jak wiadomo, nauka poprzez zabawę czy edukacyjne książki jest tą najbardziej wartościową i najbardziej przyswajaną przez dzieci. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z dzisiejszymi tytułami. Dajcie znać, czy któraś pozycja wpadła wam w oko!

Tytuły dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tytuły dla dzieci – Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat

Opowieści o zwierzętach - zobacz na TaniaKsiazka.plTa niezwykła książka prezentuje aż 51 prawdziwych bohaterów z krwi i kości. Okazuje się bowiem, że wcale nie muszą mówić ludzkim głosem, by zapisać się na kartach historii. Zwierzęta dokonują niezwykłych rzecz. W tej pozycji poznacie mnóstwo wzruszających i niesamowitych opowieści z życia wziętych.

Słoń Ning Nong doskonale przeczuwał zbliżające się tsunami. W związku z tym na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce. Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez śnieżycę. A wszystko po to, by dostarczyć lekarstwa dzieciom. Natomiast niedźwiedź Wojtek zgłosił się do noszenia ciężkich pocisków, by wesprzeć polskich żołnierzy podczas bitwy.

Książka jest już dostępna.

Tytuły dla dzieci – W Arktyce, książka z serii Akademia mądrego dzieckaKsiążeczki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Odkryjcie dziką Arktykę, przewracając kolejne strony z przezroczystymi okienkami. Zobaczycie różne środowiska arktyczne i mieszkające w nich zwierzęta polarne. Przyjrzyjcie się im uważnie, by podczas tej wyprawy poznać ich jak najwięcej.

Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają zwierzęta mieszkające w Arktyce. Książka mają kartonowe strony i przezroczyste, foliowe okienka.

Książka jest już dostępna.

Tola w przedszkolu - zobacz na TAniaKsiazka.plTytuły dla dzieci – Tola w przedszkolu

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata i interesuje ją dosłownie wszystko!

Jak wygląda życie malucha w przedszkolu? W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół. I można bawić się zabawkami oraz wyjść na plac zabaw z rówieśnikami. Poza tym w przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują! Cztery naturalne, rodzinne opowiadania uzupełnione pięknymi ilustracjami otulą was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie często wracać do tej książki.

Książka już dostępna.

Tytuły dla dzieci – Śmieciogród

Śmieciogród składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają Tytuły dla dzieci - Kup na TaniaKsiazka.plwiele informacji i ciekawostek. Książka w ciekawy sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne). Poza tym podpowiada, co możemy zrobić teraz, metodą małych kroków, by uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem.

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o losy zwierząt i Ziemi. Sama wdraża w swoje życie praktykę zero waste, ogranicza używanie plastiku, stosując metodę „baby steps”.

Książka już dostępna.

Nie, nie, nie - sprawdź na TaniaKsiazka.plTytuły dla dzieci – Nie, nie, nie!

Książka opowiada historię dziewczynki, która na wszystkie prośby swojej mamy reaguje w ten sam sposób, mówi: NIE, NIE, NIE! Zadowolona jest tylko wtedy, gdy może się bawić i nikt jej w tym nie przeszkadza. Pewnego dnia zachowanie dziewczynki zupełnie się odmieniło. Przekonajcie się, co wpłynęło na małą buntowniczkę.

Inspirująca książka dla najmłodszych, która daje do zrozumienia, co w życiu jest naprawdę ważne.

Książka już dostępna.

Tytuły dla dzieci – Opowieści z Zielonej Krainy

Dominikanin opowiada o Panu Bogu, złych duchach, utraconym raju, trudnych wyborach, świecie zła i pokus w naszej ziemskiej Tytuły dla dzieci - kup na TaniaKsiazka.plrzeczywistości. Komponuje baśń, dzięki czemu w niebanalny i symboliczny sposób pokazuje uzdrawiającą moc sakramentów – chrztu i spowiedzi św. Poza tym łagodnie zapoznaje dzieci ze światem duchowym i wiarą w Boga.

W związku z tym czytelnicy śledzą pełne niezwykłych zwrotów akcji perypetie Zygfryda, Leona i Łucji w drodze do Zielonej Krainy. Te trzy opowieści to dobra lektura, która pomoże  rodzicom wprowadzić dzieci w świat wartości i mądrych wyborów, a dla najmłodszych prawdziwa przygoda.

Książka dostępna od 28 października 2019 roku.

Był sobie szczeniak. Bailey - kup na TaniaKsiazka.plTytuły dla dzieci – Był sobie szczeniak. Bailey, książka z serii Był sobie szczeniak

Oto pełna ciepła ilustrowana opowieść dla dzieci o wesołych przygodach zabawnego psiaka, którego pokochał świat.

Gdy Bailey poznaje ośmioletniego Ethana, szybko pojmuje swój życiowy cel. Zabawa z chłopcem, poznawanie farmy podczas wspólnych wakacji oraz Wylizywanie Talerzy (ale tylko, kiedy Mamusia nie patrzy!). Poza tym bystry psiak szybko zauważa, że ma ważną misję do wypełnienia. Postanawia trwać u boku małego Ethana na dobre i na złe. Ponieważ wie, że przyjaźń jest najważniejsza. Czy piesek zdoła uchronić chłopca przed pakowaniem się w tarapaty?

Książka dostępna od 27 listopada 2019 roku.