Uniesienie, nowa książka Stephena Kinga. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Uniesienie, nowa książka Stephena Kinga trafi do księgarń już w przyszłym miesiącu. Tym razem mistrz grozy ponownie zabierze swoich Czytelników do niezwykłego miasteczka Castle Rock.

Kilka miesięcy po bestsellerowym Outsiderze Stephen King proponuje swoim czytelnikom kolejną powieść. Uniesienie to kolejna z książek tego autora, której akcja ma miejsce w tajemniczym miasteczku Castle Rock. To właśnie tam zabierał swoich Czytelników m.in. w Sklepiku z marzeniami i w Cujo.

Uniesienie, nowa książka Stephena Kinga. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Uniesienie, nowa książka Stephena Kinga

Jesteście ciekawi tego, co tym razem wydarzy się w upiornym miasteczku?

Głównym bohaterem Uniesienia jest Scott Carey. To zwykły mężczyzna z niezwykłą przypadłością. Scott, mimo tego że fizycznie się wcale nie zmienia, to z każdym dniem waży coraz mniej. Może jeść do woli, nakładać ciężkie ubrania, a nawet ważyć się trzymając hantle, ale żaden z tych zabiegów nie ma wpływu na wskaźnik wagi. Wszystko wskazuje na to, że Scotta otacza jakby niewidzialna bańka nieważkości.

Waga wskazuje mniej i mniej, a główny bohater powieści czuje się wspaniale. To tak, jakby jego niezwykła przypadłość wyzwalała w nim to, co najlepsze. Jednak ten stan rzeczy nie może trwać w nieskończoność. Co się stanie, kiedy waga spadnie do zera? Godzina Zero nastąpi szybciej, niż się Scottowi wydaje…

Tymczasem w miasteczku Castle Rock mieszkają ludzie, których wszystko dzieli. Przypadłość Scotta przyczyni się do rewolucji, która zjednoczy mieszkańców. Żeby dowiedzieć się więcej, trzeba sięgnąć po książkę.

Upiorne miasteczko Castle Rock

Miasteczko Castle Rock wykreowane przez Stephena Kinga zainspirowało twórców do stworzenia serialu pod tym samym tytułem. W produkcji HBO znajdziemy mnóstwo smaczków i nawiązań do twórczości mistrza grozy.

Stephen King napisał mnóstwo świetnych i wiele słabszych powieści. Jednak nie mam wątpliwości co do tego, że każda jego nowa książka szybko staje się wydarzeniem czytelniczym. Premiera polskiego wydania Uniesienia Kinga będzie miała miejsce 14 listopada. Jej angielski oryginał ukaże się nieco wcześniej, 30 października.

Czekacie na Uniesienie?

Nową książkę Stephena Kinga znajdziecie tutaj.