Widmo grzechu to niezwykle wciągająca powieść, której autorką jest Anna Szafrańska. I myli się ten, kto spodziewa się klasycznej, oklepanej historyjki miłosnej. Pisarka w niezwykle elegancki i całkiem nowy sposób przedstawia czytelnikowi to, co z pozoru już zna. Okazuje się, że wątek zakazanej miłości można wykorzystać w taki sposób, że powieść staje się świeża, ciekawa i przede wszystkim sprawia, że odbiorca z zapartym tchem śledzi każdą kolejną stronę.

Co niesie za sobą Widmo grzechu?

Główną bohaterką jest Nela Augustyniak, kochająca córka i siostra oraz najwspanialsza przyjaciółka. Dziewczyna świetnie się uczy i jest niekwestionowaną gwiazdą szkolnego kółka teatralnego. Ponadto przypada jej rola przewodniczącej szkolnego samorządu. Przyjaciółka Neli mówi o niej „szlachetna i dobroduszna”, słowem – anioł. Jednak wraz z początkiem roku szkolnego, w życie bohaterki wkrada się chaos. Wszystko za sprawą chłopaka, który okazuje się być kompletnym przeciwieństwem dziewczyny. Ale mimo tych ogromnych różnic, zakochują się w sobie.

Problemem nie okazuje się różnica charakterów. Widmo zagrożenia rozsiewa zakaz wystosowany przez rodzinę Nel, która zabrania dziewczynie spotykać się z chłopakiem. Zaczynają mnożyć się tajemnice i nikt nie chce ich wytłumaczyć bohaterce. Nela zaczyna gubić się w gąszczu nierozwikłanych zagadek. Nie wie już, komu może ufać, a komu nie. Kto chce jej pomóc i jaką rolę odgrywają poszczególne osoby w tym życiowym dramacie? Ponadto dziewczyna odkrywa, że czarny charakter posiada również jasne strony osobowości. Jaki będzie jej wybór? Jak potoczą się jej losy?

Przekonajcie się sami, że Widmo grzechu to niezwykle intrygująca i wciągająca historia. Czytelnik może liczyć tu na cięte dialogi i złożone osobowości bohaterów, do których sympatia rodzi się już od pierwszych stron.

Książkę znajdziecie tutaj.