Wiedźmin - co nowego o serialu?

Prace nad produkcją serialu Wiedźmin trwają pełna parą. Nic dziwnego, że co jakiś czas pojawiają się nowe ploteczki z planu i informacje, których tak złaknieni są wszyscy fani serii Sapkowskiego i gier, które powstały na bazie książek o Geralcie. Już dawno nie pisaliśmy Wam o tej produkcji i stwierdziliśmy, że najwyższy czas nakarmić Was kąskami nowych informacji. Zatem smacznego!

Wiedźmin - co nowego o serialu?

Na przegryzkę – Henry Cavill w wiedźmińskiej charakteryzacji

Netflix wypuścił do sieci filmik, na którym można zobaczyć Henry’ego Cavilla, odtwórcę tytułowej roli w wiedźmińskim przebraniu. Zdaniem naszej redakcji robi całkiem niezłe wrażenie. Jesteśmy, że po plecach niejednego fana i niejednej fanki wiedźmińskiej sagi, po obejrzeniu tego króciutkiego filmiku, przeszły ciarki. 😉

Danie główne – fragmentu scenariusza

Co prawda sama fabuła serialu jest tajemnicą. Jakiś czas temu do sieci wyciekł fragment scenariusza. Samo zdjęcie jest dość zamazane i niezbyt czytelne, jednak to nie przeszkodziło fanom w podjęciu prób odczytania tekstu. Jedyny fragment, który udało się odszyfrować niewiele mówi o samej fabule serialu. To kwestia, którą wypowiada nieznany bohater: You’re saying they believe that there’s no such thing as death? (Mówisz, że oni nie wierzą w coś takiego jak śmierć?). Ci, którzy znają książki, dobrze wiedzą, że taką kwestię można umiejscowić w wielu, wielu miejscach.

Pojawiło się też sporo informacji na temat obsady serialu. Poza odtwórcami ról Geralta (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan) w produkcji zagrają:

  • Jodhi May – Calanthe,
  • Björn Hlynur Haraldsson – Eist
  • Adam Levy – jako Myszowór
  • MyAnna Buring – jako Tissaia
  • Mimi Ndiweni – jako Fringilla
  • Therica Wilson-Read – jako Sabrina
  • Maciej Musiał – jako Sir Lazlo
  • Millie Brady – Renfri

Na deser – zdjęcia z planu

Na Instagramie pojawiło się kilka zdjęć z planu na Wyspach Kanaryjskich. Poza uwijającą się ekipą filmową widać na nich m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt) i Anyę Chalotrę (Jennefer) w kostiumach. Zatem łapcie zdjęcia.

https://www.instagram.com/p/BvMVU1phO4B/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Podobno serial The Witcher Nertflixa zobaczymy jeszcze w tym roku. Podejrzewam jednak, że data premiery jest na tyle odległa, że na razie apetyt pomogą nam zaspokoić tylko książki. Toteż odsyłam Was w to miejsce.