PolecamyPoradniki

Wilno. Rodzinna historia smaków – niezwykła, kulinarna podróż!

Wilno. Rodzinna historia smaków to książka, którą polecamy wszystkim smakoszom oraz kucharzom zawodowym jak i amatorom. Autorka, Ewa Wołkanowska-Kołodziej czytelnikom serwuje niezwykle smakowicie przyrządzoną lekturę. Dzięki niej kucharz zacznie czytać, a reporter spróbuje swoich sił w kuchni. To nie ściema! Sprawdźcie sami, dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję.

Wilno. Rodzinna historia smaków warta poznania

Książka jest niezwykle fascynującą opowieścią o Wileńszczyźnie, Polakach tam mieszkających i o całej Litwie w ogóle. Dzięki wprawnemu i doświadczonemu oku reporterki, Ewy Wołkanowskiej-Kołodziej i jej matki, Genowefy Wołkanowskiej, czytelnik otrzymuje idealne połączenie talentów. Czy do tej pory tradycyjne książki kucharskie niezbyt spełniały wasze oczekiwania? Nie znaleźliście takiej, która zaszczepiłaby w was chęć eksperymentowania w kuchni i odkrywania nowych smaków? Od teraz wszystko się zmieni. Ta lektura to nie tylko spis smakowitych przepisów. To przede wszystkim wciągająca opowieść napisana przez Polkę. Nie jest to jednak historia polocentryczna. Zawiera w sobie wiele ze współczesności, ale nie omija również historii. Mieszanina reportażu z elementami eseju, a do tego mnóstwo wonnych i smakowitych przepisów z tradycyjnej, litewskiej kuchni.

Wilno. Rodzinna historia smaków to książka polecana także przez jednego z najlepszych, polskich kucharzy – Roberta Makłowicza. Któż mógłby lepiej znać się na gotowaniu i podróżach? Ponadto jedna z reporterek, Katarzyna Boni tak oto wypowiada się na temat książki:

Wreszcie wiem, czemu smażony chleb to najlepsza zakąska do piwa, jak smakuje hematogenas, czy kapłun pije się, czy się go je, no i czemu Litwini kochają cepeliny. Ale książka Ewy to reportaż o pokoleniach, które spotykają się przy suto zastawionym stole. Pełen humoru i miłości. Miłości do Wilna, rodziny, gotowania i do dzielenia się jedzeniem.

Jeżeli więc poszukujecie książki, która zabierze was w niezwykłą, kulinarną przygodę to jest to idealna propozycja właśnie dla was. Gorąco polecamy!