ArtykułyFantastykaFantasyZapowiedzi i nowości

Nowe wydania “Fantastycznych zwierząt”, a wraz z nimi 6 nowych stworzeń do kolekcji Newta!

Film z Newtem Scamanderem i jego niesamowitą walizką, który miał premierę w zeszłym roku, był dla wielu fanów Harry’ego wielką niewiadomą. O bohaterze wiedziano niewiele, ponieważ scenariusz filmu nie bazował na książce fabularnej, tylko Rowling stworzyła go od zera na potrzeby szklanego ekranu. Wszystko, co mieli fani to jedna książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, mały leksykon, zawierający zbiór niesamowitych stworzeń ze świata Harry’ego Pottera, z której uczył się młody czarodziej będąc w Hogwarcie.

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w zupełnie nowych wydaniach

Pierwsze wydanie tego podręcznika miało pomarańczową, niezbyt atrakcyjną wizualnie okładkę. Jednak wraz z pojawieniem się filmu i rozrostem całej tej historii, także i ten tytuł dostał swoje drugie życie. Na początku tego roku na stronie Pottermore ukazały się dwie nowe okładki dwóch nowych wydań Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć. Nowe – stare książki zostały wzbogacone o zupełnie nową przedmowę Newta Scamandera oraz kilka nowych zwierzątek do walizki. Ogromnym atutem nowych wydań książek są przepiękne ilustracje Tomislava Tomic’a, które nadają całej tej historii o wiele więcej kolorytu.

Oba nowe wydania będą miały zupełnie nowe okładki, jedna trafi na rynek brytyjski, druga na amerykański. Za okładkę brytyjską odpowiada Olly Moss, który już wielokrotnie współpracował przy projektach ze świata Harry’ego. Stworzył między innymi okładkę Fantastycznych zwierząt do wersji elektronicznej, którą można nabyć przez Pottermore. Niektórzy twierdzą, że okładka Moss’a jest znacznie bardziej “fantastyczna”, niż jej amerykańska siostra, jednak najlepiej oceńcie to sami. 🙂

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Z kolei kładkę do wersji cyfrowej książki możecie zobaczyć poniżej:

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w polskiej wersji

Tymczasem na polskim rynku książka ma pojawić się ponownie po kilkunastu latach jeszcze w tym roku. Pisałam o tym w artykule: KIEDY BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻKĘ FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ?. Obecnie wielu fanów twórczości Rowling i jej najnowszego “dziecka” może zajrzeć za okładki książek około filmowych w tym: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie oraz Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci. W ostatnim czasie ukazały się także dwie książki do kolorowania nawiązujące do fabuły i postaci z filmu: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne stworzenia. Kolorowanka.

Jeszcze w zeszłym roku ukazała się anglojęzyczna wersja scenariusza filmu, która była międzynarodowym bestsellerem pojawiających się w wielu świątecznych paczkach. Premiera polskiego wydania scenariusza jest planowana na marzec tego roku, natomiast scenariusz po polsku w formie cyfrowej ukaże się na stronie Pottermore.

W świecie Newta

Jeżeli jeszcze nie byliście na filmie o Newcie i jego niesamowitych zwierzętach, przypomnę tylko, że cała historia opowiada o przygodach jednego z autorów podręczników, z których nauczano w Hogwarcie, Newta Scamandera. Postanowił on stworzyć leksykon wszystkich niesamowitych zwierząt, jakie zamieszkują świat magiczny. Wiele z tych stworzeń jest niezwykle groźnych i w pewnym momencie okaże się, że Newt będzie musiał je chronić. Historia przenosi nas do Nowego Jorku lat 20-tych i do momentu, kiedy bohater przez przypadek uwalnia kilka zwierząt rozpoczynając całą serię niefortunnych zdarzeń. W tym samym czasie ma miejsce wiele niepokojących zdarzeń, które mogą zagrozić nie tylko zwierzętom Newta, ale także dwóm równoległym światom: czarodziejów i mugoli.

Historia z fantastycznych zwierząt to wspaniała szansa dla wszystkich miłośników Harry’ego na pozostanie w jego świecie odrobinę dłużej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne filmy, a tymczasem zajrzyjcie także do: KOLEJNE, FANTASTYCZNE KSIĄŻKI DO KOLOROWANIA DLA FANÓW NAJWIĘKSZYCH LITERACKICH BESTSELLERÓW i sprawdźcie, co słychać u Rowling: J.K. ROWLING PISZE NOWE POWIEŚCI!

Wszystkie fantastyczne książki znajdziecie tutaj>>