Without Merit - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Już zaledwie kilkanaście dni dzieli nas od polskiej premiery książki pt. Without Merit, której autorką jest Colleen Hoover. Powieść na polskim rynku będzie dostępna od 20 czerwca 2018 i z przyjemnością przypominamy o tym wszystkim miłośniczkom twórczości pisarki. Tą pozycją powinny zainteresować się również wielbicielki powieści dla kobiet oraz literatury obyczajowej.

Książki Colleen Hoover zawsze rozchodzą się niczym świeże bułeczki i błyskawicznie osiągają status światowych bestsellerów. I nie ma się co dziwić. New York Times uznał ją za wschodzącą gwiazdę w świecie amerykańskiej kobiecej literatury. Co takiego mają w sobie jej powieści, że tak hipnotyzują? To z pewnością zasługa lekkiego i romantycznego stylu oraz niezwykle emocjonalni bohaterowie. Jeśli dodamy do tego niespodziewane zwroty akcji, wszystko staje się jasne.

Without Merit – kolejna, bestsellerowa historia

Główną bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Merit, której daleko do normalnego życia. Schorowana matka dziewczyny mieszka w piwnicy, a ojciec na górze. Oczywiście nie jest tam sam. Ma przy swoim boku nową żonę i dzieci z obu małżeństw. Merit ma siostrę bliźniaczkę, która jest chodzącym ideałem. Natomiast brat Utah to nieznośny perfekcjonista. Bohaterka wyraźnie czuje, że jest ich zupełnym przeciwieństwem. Wciąż zarzuca się jej, że robi coś nie tak, że nie zachowuje się tak, jak powinna. Ponadto stale przytrafia się jej coś złego.

Jednak najbardziej bolesne okazują się kolejne tajemnice, które coraz bardziej oddalają od siebie członków rodziny. Sama Merit ma przytłaczający sekret, z którym powoli sobie nie radzi. Otóż dziewczyna zakochała się w chłopaku swojej siostry. Sytuacja przerasta ją do tego stopnia, że rezygnuje ze szkoły, zaszywa się w domu i po cichu „znika z własnego życia”. W końcu postanawia opuścić dom na zawsze. Jej plan jednak nie staje się rzeczywistością. Dziewczyna musi zadecydować, czy dać drugą szansę nie tylko rodzinie, ale przede wszystkim, sobie.

Przypominamy, że książka pt. Without Merit będzie dostępna od 20 czerwca bieżącego roku. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!