Wichry wojny recenzja

World of Warcraft: Wichry wojny to kolejna już powieść wydana w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Dzięki temu, jeśli do tej pory nie nabyliście książek związanych ze słynną grą Blizzarda, teraz macie szansę skompletować wszystkie w cyklu Blizzard Legends. A muszę przyznać, że w tej postaci prezentują się w domowej biblioteczce całkiem schludnie.

Wichry wojny recenzja. Książki szukajcie na TaniaKsiazka.pl

Wichry wojny – między dwoma dodatkami

Jeszcze do niedawna niezbyt chętnie sięgałam po książki związane z grą World of Warcraft. Teraz, mam takie wrażenie, że robię to znacznie częściej. Okazuje się bowiem, że każda powieść, choć wymyślona na potrzeby istniejącej już gry, ma w sobie coś wciągającego. Podobnie jest z Wichrami wojny. Przyznaję się bez bicia, że The Cataclysm oraz Mists of Pandaria to dodatki do gry, które zdecydowanie mnie nie przekonują. Jednocześnie jednak okazuje się, że recenzowana dziś książka jest swoistym łącznikiem fabularnym między tymi właśnie dodatkami.

W związku z tym czytelnicy mają okazję dowiedzieć się, co działo się pomiędzy. Jakie wydarzenia i sytuacje wpłynęły na dalsze postępowanie bohaterów i skąd wziął się świat, znany z gry.

Kilka słów o książce Wichry wojny

Zdecydowanie książka skierowana jest przede wszystkim do fanów uniwersum Warcrafta. Tym samym, jeśli gracie w grę, wydarzenia z tej pozycji będą miały dla was większy sens i znaczenie. Myślę jednak, że osoby, które szukają po prostu dobrej powieści fantasy, też znajdą tu coś dla siebie. Książka, napisana jest całkiem dobrze pod względem stylistycznym, dialogi mają sens, nie są wymuszone. A nie zawsze jest to oczywiste, o czym z pewnością wiecie, jeśli śledzicie moje recenzje książek, związanych z WoW.

Fabularnie może zdarzyć się, że coś będzie niezbyt jasne dla czytelnika, który nie zna uniwersum. Jednak nie są to jakieś wielkie i znaczące braki. Dlatego sądzę, że po książkę z powodzeniem może sięgnąć absolutnie każdy.

Podsumowanie książki

W moim odczuciu autorka książki, Christie Golden zrobiła kawał dobrej roboty. Drugie tyle dołożyło wydawnictwo Insignis, wypuszczając Wichry wojny w edycji Blizzard Legends. Atrakcyjna szata graficzna, schludne wydanie i przypomnienie historii, która z pewnością umili graczom eksplorowanie uniwersum gry.

Książkę Wichry wojny znajdziecie tutaj.

Fragment recenzji
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 8/10
  Czy fani gry dowiedzą się czegoś ciekawego o uniwersum WoW? - 8/10
7.3/10

Fragment recenzji

Fabularnie może zdarzyć się, że coś będzie niezbyt jasne dla czytelnika, który nie zna uniwersum. Jednak nie są to jakieś wielkie i znaczące braki. Dlatego sądzę, że po książkę z powodzeniem może sięgnąć absolutnie każdy.