Wściekły pies - kup na TaniaKsiazka.pl

Wściekły pies to już kultowy zbiór reportaży Wojciecha Tochmana. Nowe wydanie książki przewidywane jest na 6 września 2018 roku. To z pewnością pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury faktu. Bo Tochman to jeden z najważniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Utwory Tochmana zdobyły uznanie za granicą i doczekały się przekładów na kilkanaście języków. A na koncie ma on mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień. To dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Ponadto jest laureatem Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International. Jeśli zatem do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Wściekły pies – opowieści o samotności w obliczu cierpienia

Wojciech Tochman opisuje ludzkie dramaty, znanym sobie zwięzłym i precyzyjnym językiem. To opowieści o ludzkiej samotności, podłości, obłudzie i nienawiści. Czytelnicy znajdą tu całą paletę emocji. Przeczytacie o katastrofie autobusu maturzystów pielgrzymujących do Częstochowy. Znajdziecie też opowieść o człowieku, który powstał z torów i nie pamięta, kim jest. I zapis walki samotnej kobiety z księdzem molestującym dzieci. Każda z tych historii przywołuje najbardziej uniwersalne pytania: o przyczyny zła, sens cierpienia i milczenie Boga.

Oto jak Juliusz Kurkiewicz z Polityki napisał o tej książce:

Pies rzeczywiście kąsa tak, że boli. Ale jednocześnie te ekstremalne, choć „z życia wzięte” historie, jakby stworzone dla potrzeb tabloidów, pod piórem Tochmana tracą swą plakatową jednowymiarowość. Zamieniają się w wielowarstwowe opowieści, w których jest socjologiczne zacięcie, psychologiczna przenikliwość, metafizyka i literacka maestria, polegająca na bezbłędnym wyczuciu szczegółu.

Przypominamy, że nowe wydanie książki pt. Wściekły pies będzie dostępne od 6 września bieżącego roku. Zbiór reportaży znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom literatury faktu. Tym bardziej, jeśli do tej pory nie mieliście okazji po nią sięgnąć. Opowieści zawarte w prezentowanej dziś książce wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu polskiego reportażu. Koniecznie więc sprawdźcie je sami!