Frankenstein - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Współczesna wersja Frankensteina to z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich Czytelników, którzy lubią znane historie opowiedziane na nowo. Trudno dziś znaleźć osobę, która, choćby raz, nie słyszała o Frankensteinie i jego potworze. Postać stworzona przez Mary Shelley tak głęboko zakorzeniła się w umysłach odbiorców, że stała się niemal elementem popkultury. Nic więc dziwnego, że po latach starą historią zainteresowała się nowa pisarka. Współczesną wersję Frankensteina zamierza stworzyć Jeanette Winterson, która ma już na koncie kilka podobnych zabiegów. Co więcej, autorka jest niezwykle ceniona nie tylko przez Czytelników, ale również przez krytyków literackich. Zaintrygowani? Koniecznie sprawdźcie, czego można się spodziewać po jej najnowszym projekcie!

Współczesna wersja Frankensteinanowa, stara opowieść

Powieść, którą stworzy Winterson, ujrzy światło dzienne pt. Frankissstein. Jej światowa premiera przewidywana jest na jesień 2019 roku, jeśli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem. Trwają bowiem wciąż prace nad wspomnianym projektem. Autorka ma zamiar tchnąć zupełnie nowe życie w klasyczną opowieść grozy, którą znają i kochają miliony Czytelników na całym świecie. Warto tutaj wspomnieć, że wielu uważa, iż Frankenstein to początek, lub przynajmniej dobra zapowiedź późniejszej literatury science fiction. Mary Shelley stworzyła tę historię w 1818 roku.

Głównym bohaterem książki jest Wiktor Frankenstein, który wycieńczony dociera do statku angielskiego żeglarza, Roberta Waltona. Kiedy przyrodnik odzyskuje siły, zaczyna snuć niesamowitą historię o najwspanialszym i najstraszniejszym dziele swojego życia. Chodzi tu oczywiście o ulepioną w laboratorium ludzką istotę, która obróciła się przeciwko niemu.

Powieść Mary Shelley porusza kilka bardzo ważnych kwestii. Najważniejszą z nich jest dylemat moralny równania się człowieka z Bogiem-stwórcą. Autorka porusza również kwestię prawa stwórcy do decydowania o losach stworzonej przez siebie istoty. Pojawia się jeszcze jeden, istotny wątek. Fakt, że dla nikogo nie liczy się bezinteresowność i dobre serce istoty. Dopiero ludzki strach, obrzydzenie i odraza sprawiają, że staje się potworem.

Jak już wspomnieliśmy, współczesna wersja Frankensteina ma pojawić się jesienią przyszłego roku. Jeśli tylko poznamy więcej szczegółów, będziemy Was o tym informować!

Tymczasem tutaj znajdziecie powieść pt. Frankenstein autorstwa Mary Shelley.

Natomiast tutaj znajdziecie twórczość Jeanette Winterson.