Wydawnictwo Wojtka Sokoła

Wydawnictwo Wojtka Sokoła, rapera znanego pod pseudonimem „Sokół”, z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników muzyka. Ponadto najnowsze przedsięwzięcie Sokoła zwróci uwagę przede wszystkim miłośników niebanalnych i nietuzinkowych propozycji literackich. Na stronie oficyny Wydałem ruszyła właśnie przedsprzedaż pierwszej publikacji pt. „Baśka”, której autorem jest Wojtek Friedmann. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po firmie, należącej do jednego z bardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Wydawnictwo Wojtka Sokoła

fot. wydalem.com

Wydawnictwo Wojtka Sokoła – kilka słów od samego założyciela

Wydawnictwo, choć dopiero rozpoczyna swą działalność, już zdążyło wzbudzić sporo emocji wśród czytelników. Ponieważ jak wiadomo, w swoich tekstach Sokół nie przebiera w słowach, a przekleństwa są na porządku dziennym. Główny zarzut jest więc taki, że ktoś, kto nie ma szacunku do języka, nie powinien zajmować się wydawaniem książek. Tymczasem po drugiej stronie barykady stoją fani rapera oraz wielbiciele niebanalnych i niszowych pozycji w literaturze. W końcu rap to również rodzaj wyrażania myśli, swoich emocji i prezentowanie światopoglądu. Dlaczego więc ktoś, kto osiągnął sukces na tym polu, nie miałby zajmować się literaturą? Co ciekawe, Wojciech Sokół jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego. Tym samym można śmiało rzec, że zainteresowanie książkami ma we krwi.

 

Co więcej, pierwszą książkę, dostępną w oficynie, poleca sam Jakub Żulczyk! Oto co o niej powiedział:

„Baśka” to antidotum, zejście na ziemię, dobry dowcip, ale też wyciągnięcie ręki do czytelnika. Friedmann pisze znakomicie, bo nie musi. Opowiada tak dobrze, plastycznie, wciągająco i pięknie, że aż dziw, że ta bajera dopiero teraz ukazuje się w druku.

Tymczasem sam Sokół na temat najnowszego biznesu mówi następująco:

W Polsce rynek wydawniczy jest wciąż bardzo zachowawczy, stąd pomysł na „Wydałem”. Nie tylko, aby pokazać, że książki również można wydawać i promować bardziej kreatywnie, ale przede wszystkim odpowiednio selekcjonować. Wystarczyło kilka pierwszych stron książki Wojtka, żeby przekonać się, że jest to literatura, którą trzeba wydać. To jest właśnie podstawą selekcji „Wydałem”. Jakość i wyjątkowy styl pisania.

Dajcie nam koniecznie znać, czy wydawnictwo Wojtka Sokoła to oficyna, na którą zwrócicie uwagę!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych dużym wyborem książek w okazyjnych cenach odsyłamy tutaj.