Idris_Elba_2014Irdis Elba, aktor, który zagrał między innymi w takich filmach jak Pacific Rim czy Dzień Bastylii, znany jest już, jako producent filmów, a nawet teledysków. Na swoim koncie ma on również współprodukcję jednego z odcinków serialu Playhouse Presents. Tym razem swoich sił postanowił spróbować w znacznie większym i poważniejszym projekcie. Mianowicie, zajmie się on produkcją filmu Yardie, który będzie adaptacją powieści Victora Headleya wydanej w 1993 roku.

Yardie opowiada historię pewnego D., kuriera narkotykowego. Zajmuje się on transportem kokainy z Jamajki do Londynu. Pewnego dnia, podczas rutynowego przemytu zdaje sobie sprawę, że znacznie więcej zarobiłby, zajmując się rozprowadzaniem towaru na własną rękę i właśnie tak postanawia zrobić. W czasie przejazdu zbacza z ustalonej trasy i znika w tłumie ulic Heakney. Środowisko narkotykowe oraz jego zleceniodawcy nie zamierzają puścić mu płazem zdrady. Wkrótce zaczyna się pościg za uciekinierem, a żądni zemsty współpracownicy D. zrobią wszystko, by ten odpowiednio zapłacił za działanie na własną rękę.

Niestety, nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w główne role ani kiedy zaczną się zdjęcia do produkcji. Biorąc pod uwagę grafik Irdisa Elby, może to jeszcze trochę potrwać. Obecnie pracuje on na planie Mrocznej Wieży. Następnie będziemy mieli okazję zobaczyć go ponownie w roli Heimdalla w Thor: Ragnarok. A gdyby fanom aktora było mało, to 22 lipca będą mieli okazję zobaczyć go na ekranach kin w filmie Star Trek: W nieznane. Jak więc widać, praca nad adaptacją z pewnością będzie musiała na razie poczekać.