Lauren Hissrich

Zakończone zdjęcia do Wiedźmina to doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekają na głośną produkcję Netflixa. Poza tym powody do zadowolenia mają nie tylko miłośnicy seriali, ale przede wszystkim wielbiciele twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Ponieważ wspomniany projekt powstaje na podstawie książek polskiego mistrza fantastyki. Teraz Internet obiegła informacja, że zdjęcia do pierwszego sezonu zostały oficjalnie zakończone. Dobre informacje, za pomocą instagrama, odbiorcom przekazała Lauren S. Hissrich, showrunnerka.

Lauren Hissrich

fot. Instagram Lauren Hissrich

Zakończone zdjęcia do Wiedźmina – kilka słów o produkcji

Praca na planie serialu trwała ponad 7 miesięcy. Większość zdjęć odbywała się głównie w plenerach i całkiem nowych lokacjach. Ekipa zawitała nawet do Polski, gdzie kilka scen nakręcono w Ogrodzieńcu, w ruinach tamtejszego zamku. Trzeba tu jednak nieco ostudzić entuzjazm tych, którzy liczą, że serial pojawi się już wkrótce na platformie. Ponieważ koniec prac na planie nie oznacza, że projekt jest już gotowy. W związku z tym przed ekipą kolejny krok i wyzwania – montaż. Duża część filmowców zgadza się z faktem, że to właśnie od montażu zależy porażka lub powodzenie produkcji.

W sieci od dłuższego czasu krążą pogłoski, że premiera Wiedźmina wypadnie w ostatnim kwartale 2019 roku. Tym samym w kuluarach mówi się o dacie grudniowej. A ponieważ Netflix z promocją swoich najważniejszych produkcji rusza zazwyczaj miesiąc przed premierą, być może już pod koniec lata otrzymamy pierwszy teaser lub galerię zdjęć.

Warto tutaj wspomnieć, że w rolę serialowego Wiedźmina wcielił się Henry Cavill. Pozostałe główne role to: Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan). Nikt już dziś nie ma wątpliwości, że The Witcher to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali bieżącego roku.

Zakończone zdjęcia do Wiedźmina to z pewnością doskonały moment, by przypomnieć sobie serię stworzoną przez Andrzeja Sapkowskiego. W związku z tym tutaj znajdziecie książki autora, na których podstawie powstała produkcja. Koniecznie dajcie znać, czy znacie wszystkie tomy przygód o Geralcie z Rivii. No i czy równie niecierpliwie, jak my, czekacie na serial!