Halo, czy są wśród nas fani Stranger Things? Mam świetną wiadomość dla wszystkich, którzy (tak jak ja) uwielbiają ten serial braci Duffer. Co powiecie na to, że już w kwietniu do księgarń trafi książka, która będzie powieściowym prequelem historii, którą znamy i uwielbiamy? Nie wiem, jak Wy, ale ja już przebieram nóżkami. Tym bardziej że wkrótce książek może pojawić się jeszcze więcej! 😉

Powieściowy prequel Stranger Things już w kwietniu!

źródło: materiały prasowe

Powieściowy prequel Stranger Things już w kwietniu

O tym, że na podstawie serialu powstaną książki, pisałam Wam już jakiś czas temu w artykule:

Książki na podstawie Stranger Things już wkrótce

Teraz dostaliśmy informację, że wydawnictwo Poradnia K zakupiło prawa do publikacji aż trzech powieści bazujących na kultowym serialu braci Duffer. Co więcej, dowiedzieliśmy się też, że pierwszy tom autorstwa Gwendy Bond, którego tytuł brzmi: Stranger Things: Suspicious Minds swoją polską premierę będzie mieć już 24 kwietnia tego roku.

Stranger Things: Suspicious Minds

Jeżeli zastanawialiście się nad tym, co takiego się stało, że Jedenastka ma niesamowite zdolności, to będziecie zadowoleni. Ponieważ wydawca zapewnia nas, fanów serialu Stranger Things, że dzięki tej książce dowiemy się więcej o całej historii. A to dlatego, że opowieść skupi się na wątku tajemniczej matki Jedenastki. Tym samym poznamy także historię programu MKUltra, więc będziemy mieli okazję, żeby poznać źródło wyjątkowych umiejętności młodej bohaterki.

Podobno ta powieść wywróci umysły czytelników do góry nogami. Jestem ciekawa, a Wy?

Książki ze świata Stranger Things to inicjatywa jednego z największych wydawnictw na świecie – Penguin Random House i Netflixa. Wszystkie trzy publikacje, które już są zaplanowane, trafią na półki polskich księgarń dzięki Wydawnictwu Poradnia K.

Mnie wiadomość o kwietniowej premierze książki bardzo ucieszyła. Tym bardziej że na nowy sezon serialu będziemy musieli poczekać aż do 4 lipca. A skoro już jesteśmy w tym temacie, to kilka dni temu w sieci pojawiła się serialowa zapowiedź i plakat nowego sezonu. Smacznego!