Zamknięta trumnaZamknięta trumna, której autorką jest Hannah Sophie, to świetna propozycja dla wszystkich miłośników twórczości Agathy Christie. Z pewnością nurtuje was pytanie, „dlaczego?”. Otóż autorka tej kryminalnej powieści wskrzesza Herkulesa Poirota. Zgadza się! Jest to najsłynniejszy bohater, jakiego stworzyła Christie.

Zamknięta trumna – o co właściwie chodzi?

Herkules Poirot pojawił się już we wcześniejszej powieści Hannah Sophie, pt. Inicjały zbrodni. W drugiej powieści autorka ponownie korzysta z postaci belgijskiego detektywa i umieszcza go w książce. Zamknięta trumna opowiada o przyjęciu wydanym przez hrabinę, w pięknej irlandzkiej rezydencji. Wśród gości przybyłych na bal pojawia się właśnie Herkules Poirot wraz z inspektorem Catchpoolem. Gospodyni przyjęcia zaprasza również prawnika, który ma dokonać zmiany w jej testamencie. Wynik tych zmian hrabina ma zamiar ogłosić na zebraniu. W skutek dokonanych zmian, jej dzieci zostają bez grosza, a majątek pani Playford zostaje przepisany na osobę, której zostało zaledwie kilka tygodni życia. Niespodziewanie w rezydencji dochodzi do morderstwa. Podejrzanym może okazać się każdy z zaproszonych gości…

Autorka w najnowszej powieści gwarantuje czytelnikowi barwne postaci i dowcipne dialogi. Wartka akcja zapewnia nieprzewidywalny koniec, a umiejętne fortele znacząco utrudniają rozwiązanie zagadki. Herkules Poirot staje przed trudnym zadaniem. Tajemnicza intryga z ogromnym spadkiem w tle zapewnia niełatwe śledztwo. Czy uda się mu wyjaśnić ten skomplikowany przypadek?

Zamknięta trumna autorstwa Hannah Sophie to książka, która zdecydowanie umili wam jesienne wieczory. Polecamy ją nie tylko miłośnikom kryminałów. Każdy miłośnik dobrej książki powinien mieć tę pozycję na swojej półce.