Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak

Wraz z nadejściem lata rozpoczynamy wymarzony sezon urlopowy. Szukasz książki na wakacje? Poznaj nasze zestawienie zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak. Sprawdź co ciekawego czeka na Ciebie w lipcu 2020.

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak

Poznajcie zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak, które zechcecie wziąć ze sobą w letnią podróż. Czekają na Was chwile pełne wzruszeń, powroty do przeszłości, wyprawy w fantastyczne światy i poznanie mrocznych tajemnic… Jesteście gotowi?

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.plW samym sercu morza

Poznajcie niepublikowaną dotąd na polskim rynku powieść inspirowaną prawdziwą historią babci Jojo Moyes.

Wojna właśnie się skończyła, a Frances wchodzi na pokład okrętu, kierującego się do Anglii. Wbrew pozorom kobieta nie płynie, aby spotkać ukochanego. Jej podróż na drugi koniec świata stanowi jej ucieczkę przed przeszłością.

Pewnego wieczoru, kiedy na pokładzie statku słychać jedynie szum fal, dochodzi do przypadkowego spotkania. Spotkania, które będzie dla Francis błogosławieństwem i przekleństwem. Czy obietnica zachowania wierności jest w stanie powstrzymać kiełkującą miłość? I czy sama podróż może być ważniejsza niż jej cel?

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.plStrach, który powraca

Ciekawe co może kryć czerwona koperta bez żadnych danych o nadawcy podrzucona z samego rana pod drzwi mieszkania? Takie znalezisko sugeruje raczej prezent niespodziankę od ukochanego. Zwłaszcza jeśli w środku znajduje się koronkowa bielizna.

Tylko dlaczego koronkowy stanik załączony w kopercie jest o trzy numery za duży? Kto jak kto, ale własny mąż przecież nie powinien aż tak się pomylić. A co jeśli czerwona koperta nie jest prezentem od ukochanego, a stanowi przypomnienie o strachu, który znów powraca?

Kiedy następnego dnia na stole wibruje telefon, treść przychodzącego smsa rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie zasługujesz na to, co masz. Teraz już wiesz, że zaczyna się koszmar…

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Jesteś cudem

Kiedy los postawi Maję i Kamila w trudnej sytuacji, ci będą musieli odpowiedzieć sobie na parę trudnych pytań pytań. Ile są w stanie poświęcić, aby być razem? Jak silne jest ich uczucie? I czy wystarczy im sił i odwagi, aby zmierzyć się ze swoją przyszłością?

Maja i Kamil poznali się w naprawdę nietypowych okolicznościach. Kamil ryzykując życie postanawia uratować Maję z wypadku samochodowego. Chociaż Maja cudem przeżyła groźny wypadek, nie potrafi odnaleźć radości w życiu. W wyniku obrażeń, jakich doznała w wypadku, musiała zrezygnować ze swojej kariery baletnicy. Rozpacz wciąga ją z każdym dniem bardziej i bardziej… Czy Kamilowi uda się ocalić ją ponownie?

Chłopak wie, że razem mogliby stworzyć naprawdę udany związek. Niemniej jednak ciągle nachodzą go uporczywe myśli o ryzyku śmiertelnej choroby, a traumatyczne wspomnienia przeszłości nie pozwalają mu ruszyć do przodu. Czy w końcu rozprawi się z demonami przeszłości, żeby móc uratować tę miłość?

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Przeklęta

Ludzie mówią, że Nimue jest PRZEKLĘTA. Wszystko za sprawą jej niezabliźnionych ran na plecach – pozostałości po walce z demonem. W związku z mroczną tajemnicą otaczającą dziewczynę, ludzie nieustannie sobie z niej drwią lub najzwyczajniej w świecie się jej boją.

Nimue chce jedynie żyć spokojnym z dala od pogłosek o jej przekleństwie, dlatego marzy o dalekiej podróży. Najlepiej aż za morze. Niestety jej marzenia nie zdążą się ziścić, bowiem jej wioskę wkrótce zaatakują Czerwoni Paladyni.

Nimue musi jednak pamiętać o swojej misji powierzonej jej na łożu śmierci przez własną matkę. Dziewczyna otrzymała wtedy tajemniczy pakunek, który ma dostarczyć w ręce czarodzieja Merlina. Tylko jak tego dokonać w świecie ogarniętym wojną, w którym panuje chaos?

Na szczęście wkrótce z pomocą przyjdzie jej najemnik imieniem Artur. Dwójka wyruszy wkrótce w niebezpieczną podróż, podczas której Nimue będzie musiała odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie.

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Zosia z Wołynia

Zosia jest sama, zamknięta w cudzym mieszkaniu, kiedy na zewnątrz wali się świat… Niemcy mordują Żydów i Polaków, a pobliskie wioski pożera ogień podłożony przez bandy UPA. Kiedy dziewczyna myśli, że została sama, nagle zza ściany słyszy dziwny dźwięk.

Wiedziona ciekawością zajrzy do kryjówki, co waży na całym jej dalszym życiu. Jeszcze o tym nie wie, ale jej decyzja doprowadzi ją do Yad Vashem i sprawi, że zostanie nazwana Sprawiedliwą wśród Narodów Świata…

Poznajmy losy Zosi, które splotą się z życiem dwóch innych dziewcząt – Inki, skazanej przez nazistów na śmierć oraz Stanki, która ryzykując życiem postanawia uratować żydowskie dziecko. Odkryjmy też jak wiele tragicznych wspomnień skrywa historia większość polskich rodzin…

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.plDoktor Irka. Wojna, miłość i medycyna

Kiedy Irena Ćwiertnia przeprowadza pierwszą sekcją zwłok w podziemnym prosektorium, nie myśli o okupowanej Warszawie. Nie myśli też o tym, że za naukę w tajnej Akademii Medycznej grozi jej śmierć. Myśli jedynie o tym, że odkąd pamięta najbardziej na świecie chciała zostać lekarzem.

Ale przecież wojna to nie najlepszy czas na podjęcie nauki. Niemniej jednak kiedy dojdzie do Powstania Warszawskiego, potajemnie zdobyta wiedza okaże się niezbędna do przetrwania. Dziewczynę wkrótce będzie czekać opieka nad rannymi – wyjmowanie kul, zszywanie ran postrzałowych, amputacja kończyn – i spojrzenie setek umierających oczu.

Wojna to również kiepski czas na słabość, a jeszcze gorsza na miłość. Ale wtedy, jak na złość, uderza ona najmocniej. Jak być lekarzem w tak trudnym czasie, kiedy czasami jedynym co pozostaje jest obezwładniająca bezradność? Jak kochać, kiedy dookoła szaleje nienawiść?

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA

Doktor Śmierć to mroczna historia człowieka, który nadzorował tajne eksperymenty przeprowadzane przez CIA. Poznajcie najmroczniejsze karty amerykańskiej historii. Hipisi, dzieci kwiaty, rządowe eksperymenty i nazistowscy zbrodniarze… A wszystko to połączone truciznami, narkotykami i kontrolą umysłów.

W książce poznamy historię Gottlieba, który był głównym dostarczycielem trucizn dla komórki rządowej CIA. To właśnie w jego laboratorium powstawały specyfiki, które miał na celu likwidację największych wrogów USA w czasach zimnej wojny.

Oficjalny truciciel Stanów Zjednoczonych wymyślał również narzędzia, za pomocą których tajni agenci mogliby niepostrzeżenie eliminować swoich przeciwników. Prasa określiła dokonania Gottlieba jako wszystko, co można byłoby sobie wymarzyć w tandetnej powieści o szalonym naukowcu i CIA, z tą różnicą, że ten żył naprawdę.

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Małe szczęście. Własnoręcznie zbudowana historia

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Małe szczęście to książka, która z jednej strony stanowi poradnik, z drugiej zaś osobisty dziennik. To niezwykle cenna medytacja autorki nad tematem korzyści slow life i uważnością, czyli o tym, jak żyć tu i teraz.

Dee Williams w swoim najnowszym tytule postanawia podzielić się z czytelnikiem lekcjami, które pomogą mu zacząć żyć naprawdę. Jak przekonać się, że być niekoniecznie oznacza mieć? Jak odważyć się postawić swój pierwszy kok na drodze do szczęścia?

Podejmij ryzykowną decyzję i zacznij już teraz! Bo niektóre decyzje potrafią odmienić wszystko… na mniejsze i lepsze.

Zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Evvie zaczyna od nowa

Życie nie było w ostatnich latach zbyt łaskawe dla Evvie. Ta postanawia wreszcie spakować walizki i w końcu uciec od swojego toksycznego męża. Niemniej jednak jak to w życiu bywa, wkrótce bohaterka przekona się, że nie wszystko potoczy się tak, jak to sobie zaplanowała.

Kiedy na swojej drodze pozna Deana, oboje postanawiają nie rozmawiać o przeszłości. Mężczyzna ma urodę, pieniądze, sławę i powodzenie. Niemniej jednak kiedy znalazł się u szczytu kariery, nagle utracił to, na co pracował przez lata. Oboje nie chcą rozdrapywać niezabliźnionych ran, niemniej jednak mimo wcześniejszych ustaleń, oboje zaczynają łamać ustalone reguły.

Co wydarzy się, kiedy skrzętnie ukrywane przed światem sekrety ujrzą światło dzienne? Czy Evvie i Dean znajdą w sobie siłę, żeby zmierzyć się z tym, od czego do tej pory uciekali? I czy pozwolą sobie znowu na miłość?

Która z zapowiedzi i nowości wydawnictwa Znak przypadła Wam najbardziej do gustu? Dajcie znać 🙂