Zapowiedzi sci-fi marzec 2023

Pierwszy kwartał tego roku zdecydowanie nie zawodzi fanów space opery. Jeśli uwielbiasz więc futurystyczne tytuły, sprawdź najnowsze zapowiedzi sci-fi i zobacz, co wydawcy szykują na marzec 2023!

Zapowiedzi sci-fi na marzec 2023

Pozytynowy detektyw. Część pierwsza. Roboty. Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pozytynowy detektyw. Część pierwsza. Roboty. Tom 2

Tysiąc lat w przyszłość dwa postępy zmieniły bieg historii ludzkości. Były to: kolonizacja galaktyki i stworzenie pozytronowego mózgu. Powieści Asimova o robotach są kroniką nieprawdopodobnego partnerstwa nowojorskiego detektywa i humanoidalnego robota, którzy muszą nauczyć się współpracować.

W eksterytorialnym Kosmopolu zamieszkiwanym przez dumnych obywateli Światów Zaziemskich zamordowany zostaje prominentny naukowiec. Doktor Sarton, bo o nim mowa, zajmował się kontrowersyjnym projektem robotyzacji ludzkiego społeczeństwa. Śledztwo w tej sprawie przypada naszym bohaterom.

Jaki wpływ rezultaty ich dochodzenia będą miały na przyszłość Ziemi i jej mieszkańców? I czy Ziemianie nie utracą ostatniej szansy na stworzenie Imperium Galaktycznego?

PREMIERA: 01 marca

Książkę Cieplarnia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cieplarnia

Kolejny tytuł to klasyk gatunku, w którym przeniesiemy się miliony lat w przyszłość. Dokładniej wylądujemy na konarach kolosalnego figowca pokrywającego jedną stronę globu. W tym świecie ostatnie resztki ludzkości walczą o przetrwanie, terroryzowane przez mięsożerne rośliny i groteskowe życie owadów.

Ziemię, tkwiącą nieruchomo pod palącym światłem umierającego powoli Słońca, pokrywa nieprzebyta dżungla, rozrośniętego do planetarnych rozmiarów figowca. Bezlitosną walkę z bogactwem agresywnych, zmutowanych roślinnych form życia przeżyły tylko nieliczne zwierzęta i zdegenerowany, coraz rzadziej występujący człowiek. Czy związek z myślącym grzybem pozwoli mu przetrwać?

PREMIERA: 01 marca

Zapowiedzi sci-fi marzec 2023: Równi bogom znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Równi bogom

W dwudziestym drugim wieku Ziemia uzyskuje nieograniczoną, darmową energię ze źródła, którego nauka niewiele rozumie. Ale nawet darmowa energia ma swoją cenę, a sam proces może ostatecznie doprowadzić do zniszczenia ziemskiego Słońca i samej Ziemi.

Tylko nieliczni znają przerażającą prawdę. Wyrzutek naukowiec z Ziemi, zbuntowany obcy mieszkaniec umierającej planety oraz urodzony na Księżycu ludzki intuicjonista, który przeczuwa rychłą zagładę Słońca, przewidzieli koszt obfitej energii. Znają prawdę – ale kto ich posłucha?

PREMIERA: 08 marca

Tytuł The Frontiers Saga. Tom 9 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

The Frontiers Saga T.9 Opór

Szansa na zdobycie bardzo potrzebnych zasobów, grupa doskonale wyszkolonych, bezlitosnych żołnierzy i na wpół ukończony statek na trajektorii prowadzącej donikąd…

Kkapitan Scott i załoga Aurory mają szansę zdobyć wszystko, czego potrzebują, aby wyzwolić swój rodzinny świat.

Niemniej być może będą musieli najpierw stoczyć czyjąś wojnę.

PREMIERA: 24 marca

Legion Nieśmiertelnych. Tom 10 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Legion Nieśmiertelnych T.10 Świat Burz

James McGill został wysłany do Układów Centralnych. Niestety, posłaniec z Ziemi nie spotkał się tam z entuzjastycznym przyjęciem, a nieporozumienia wkrótce sprowadzają zagrożenie na całą ludzkość. Ponieważ Ziemia musi dowieść, że potrafi przysłużyć się Imperium lepiej niż ktokolwiek inny, McGill planuje robić wszystko, co w jego mocy, aby udowodnić Galaktykom wartość swojej ojczyzny.

Wojna między Rigelem a Ziemią przenosi się na Świat Burz. Okrążana przez sześć księżyców planeta jest nękana przez nieustające ulewy, sztormy i pływy morskie. Bitwy toczą się przy huraganowym wietrze, a śmierć nie oszczędza żołnierzy po żadnej ze stron. McGill zaciekle walczy do ostatku tchu, aż wykona zadanie. Jednak czy to wystarczy, aby zaspokoić wściekłych Mogwa?

PREMIERA: 24 marca

Wszystkie zapowiedzi sci-fi na marzec 2023 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl.

Wszystkie zapowiedzi sci-fi marzec 2023 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl