Zdjęcia do Wiedźmina 2

Po raz kolejny dla fanów popularnej produkcji Netflixa mam złe informacje. Rzecz dotyczy oczywiście ekranizacji bestsellerowej serii polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego. Otóż zdjęcia do Wiedźmina 2 ponownie zostały wstrzymane. I tak dobrze się domyślacie, powodem po raz kolejny jest nieustępująca wciąż pandemia koronawirusa. Trzeba zatem przyznać, że ekipa serialowa w tym roku zupełnie nie ma szczęścia. Pierwsza przerwa w pracy nastąpiła w marcu, podczas pierwszej fali zachorowań, kiedy to wprowadzono całkowity lockdown w Anglii. Po pół roku aktorzy wrócili do kręcenia zdjęć plenerowych w Yorkshire, jednak ich szczęście nie potrwało długo. W UK ponownie wprowadzono narodowy lockdown.

Zdjęcia do Wiedźmina 2

Kadr z zapowiedzi Wiedźmina, źródło: youtube.com

Zdjęcia do Wiedźmina 2 wstrzymane – co wiemy?

Z pleneru cała ekipa serialowa przeniosła się do Arborfield Studios, oddalonego od Londynu o 65 kilometrów. Jednak i tam prace nie potrwały zbyt długo. Ponieważ 3 dni po przenosinach, na planie wykryto aż 4 przypadki koronawirusa. Portal Deadline donosi, że do zakażenia nie doszło wśród członków obsady, a zarażeni natychmiast zostali odizolowani od pozostałych z ekipy. Sam Netflix przewiduje przetestowanie wszystkich osób, które zaangażowane są w ich produkcję. Kiedy zatem ponownie ruszą prace na planie? Ma to nastąpić od razu po tym, jak producenci upewnią się, że wszystkie osoby, które pracują nad serialem, są bezpieczne.

Fani książek i ekranizacji z pewnością kojarzą, że jeszcze na początku roku producenci wskazywali, że zdjęcia do produkcji potrwają 5 miesięcy. W związku z tym ich koniec przypadał na okolice sierpnia. Sam Netflix zapowiadał, że prace na planie zakończą się w lutym 2021 roku. Tymczasem jednak wiele wskazuje na to, że pandemia koronawirusa pokrzyżuje te plany. A chociaż nic jeszcze nie jest ostatecznie przesądzone, trudno wyobrazić sobie, by z takimi opóźnieniami twórcom udało się zamknąć wszystkie etapy na czas.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w jeszcze większe pokłady cierpliwości. Ten trudny czas oczekiwania pomogą przetrwać wam książki Andrzeja Sapkowskiego z serii o Wiedźminie. Dajcie znać, czy czytaliście!