Ekranizacje i adaptacje

„Złodziejka” Sarah Waters na dużych ekranach!

ZłodziejkaBestsellerowa powieść Złodziejka, której autorką jest Sarah Waters, zostanie zekranizowana. Reżyserią zajmie się Park Chan-wook, mający na swoim koncie sukces związany z m. in. Oldboyem czy Panią Zemsty. Film na podstawie książki nosić będzie tytuł Służąca.

Park Chan-wook postanowił zmienić kilka szczegółów z powieści Złodziejka dzięki czemu akcja przedstawiona na wielkim ekranie będzie miała miejsce nie w Wiktoriańskiej Anglii a w Korei z lat 30. XX wieku. Jest to okres, w którym kraj ten znajdował się pod japońską okupacją. Reżyser swoją decyzję komentuje następująco: To była epoka, w której wciąż obecne były niektóre tradycyjne elementy, a nowoczesność zaczynała się dopiero zakorzeniać.

Film Służąca, który powstał na podstawie powieści Złodziejka, to historia japońskiej dziedziczki fortuny, która staje się ofiarą oszusta z nizin społecznych. Mężczyzna postanawia rozkochać w sobie dziewczynę by ułatwić sobie dostęp do jej bogactwa. Do tego zadania wynajmuje tytułową służącą, którą umieszcza w domu kobiety. Jej zadaniem jest zdobycie zaufania dziedziczki oraz stanie się jej najbliższą przyjaciółką. Służąca to film niezwykle dynamiczny, przedstawiający opowieść o miłosnym trójkącie, zdradzie, zemście, erotycznych fantazjach a także pożądaniu. Do ostatniej minuty trzyma w napięciu dzięki zaskakującym zwrotom akcji.

Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym festiwalu w Cannes. W polskich kinach Służąca pojawi się 23 września. Czytaliście książkę Złodziejka? A może wybieracie się na film? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami!

Tymczasem poniżej przedstawiamy zwiastun filmu Służąca: