The Batman - nowy zwiastun już w sieci

The Batman – nowy zwiastun filmu z Robertem Pattinsonem już krąży w sieci! Czekacie na nową, mroczną odsłonę kultowego superbohatera? Jaki złoczyńca tym razem uderzy w Gotham City? Trailer najnowszego filmu o Batmanie obejrzycie poniżej.

The Batman - nowy zwiastun już w sieci

fot. kadr ze zwiastuna filmu The Batman (2022)

The Batman – nowy zwiastun już w sieci

Fabuła nowej produkcji ma skupiać się na detektywistycznej pracy superbohatera. Stylistycznie film nawiązuje do kina noir – nurtu popularnego w Ameryce lat czterdziestych i w pierwszej połowie lat pięćdziesiątych XX wieku. Mamy zatem obrazy nocnego miasta, mocne kontrasty oraz grę cieni.

Wśród bohaterów znajdziemy femme fatale, przeciętnych, Bogu ducha winnych obywateli, którzy znaleźli się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze oraz  zatroskanego ich losem twardziela. W filmach noir trudno także znaleźć jasny podział na dobro i zło, nie ma też co liczyć na happy end.

The Batman – reżyseria i obsada

Po tym jak z reżyserii (i odgrywania głównej roli) zrezygnował Ben Affleck, za sterami produkcji zasiadł Matt Reeves (znany m.in. z Ewolucji planety małp). Reeves w duecie z Mattsonem Tomlinem jest także odpowiedzialny za scenariusz nowego Batmana.

W roli tytułowej zobaczymy Roberta Pattinsona. W Kobietę-Kota (lub jak kto woli Selinę Kyle) wcieli się Zoë Kravitz. Oddanego przyjaciela Batmana, Alfreda Penyworth’a zagra Andy Serkis.

Z kolei po stronie czarnych charakterów staną Paul Dano jako Człowiek-Zagadka (i Edward Nashton) oraz Colin Farrell jako Pingwin (i Oswald Cobblepot).

Premiera filmu The Batman zaplanowana jest na 2022 rok.

The Batman (2022) – zobacz trailer

Zobaczcie najnowszy zwiastun:

Batman – serie komiksów

Komiksowa historia Batmana to już kilkadziesiąt lat, w czasie których ukazało się wiele serii.

Jeśli przed przyszłoroczną premierą chcecie „nasiąknąć” atmosferą uniwersum DC, zajrzyjcie do pierwowzorów! A jest w czym wybierać:

***

Czekacie na premierę? Co sądzicie o obsadzie? Podoba się Wam wybór odtwórcy głównej roli? Ja szczerze przyznam, że mam mocno mieszane uczucia. Dajcie znać, co myślicie, w komentarzach.

Zobacz także: