Lubicie mroczne historie i horrory? NOS4A2, Dziwna pogoda, Gaz do dechy… Joe Hill pisze nie tylko powieści i opowiadania, ale też jest scenarzystą komiksów (choćby tych stworzonych wespół z Gabrielem Rodriguezem serii Lock & Key). W styczniu na półki trafi komiks Kosz pełen głów, który Hill stworzył wraz z włoskim rysownikiem Leomacsem.

Kosz pełen głów - komiks od Joego Hilla i DC - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Kosz pełen głów i seria Hill House Comics

Kosz pełen głów to pierwszy zeszyt z Hill House Comics od Hilla i DC. Po nim pod szyldem serii pojawiły się kolejne, od największych nazwisk związanych z gatunkiem horroru: The Dollhouse Family (M.R. Carey, Peter Gross); Low, Low Woods (Carmen Maria Machado); Daphne Byrne (Laura Marks) i Plunge (ponownie Joe Hill). To pięć oryginalnych historii.

I teraz dobra wiadomość! Wszystkie komiksy z Hill House Comics mają zostać wydane w Polsce do końca 2021 roku za sprawą Wydawnictwa Egmont. Ich przekładem zajmuje się Paulina Braiter. Zatem wszyscy fani mrocznych komiksów, już mogą nastawiać uszy i oczy w oczekiwaniu na premiery kolejnych zeszytów.

Kosz pełen głów - sprawdź komiks w TaniaKsiazka.pl

Kosz pełen głów, horror Joego Hilla – zarys fabuły

Brody Island kusi turystów bliskością morza i spokojem. Porośnięte trawą wydmy, krzyk mew unoszący się nad zatoką… June Branch przekona się, że to tylko piękna fasada, za którą kryją się przemoc, korupcja i mrok.

June znajdzie się w potrzasku. Zostanie uwięziona z czterema mężczyznami, przebiegłymi przestępcami, którzy — z tylko sobie wiadomych powodów — porwali jej chłopaka. Toteż dziewczyna będzie musiała walczyć o swoje życie, mając do dyspozycji dziwny topór, wikiński artefakt z VIII wieku. Jego jedno cięcie może odciąć głowę człowieka. Zabija go, ale tak… nie do końca, ponieważ bezcielesne głowy nadal, w nadprzyrodzony sposób, pozostają przytomne. Dodatkowo opowiadają złowrogie historie, kłamią i mamią… Dlatego dziewczyna w swojej desperackiej walce o uratowanie kochanego mężczyzny, będzie musiała przebić się przez manipulacje. Musi jej się udać, zanim skończy jej się czas.

Komiks Joego Hilla Kosz pełen głów zostanie wydany w twardej oprawie i pojawi się w księgarniach już 20 stycznia. W tym miejscu jest dostępny w przedsprzedaży. 

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej, to do komiksów z serii Hill House Comics możecie zajrzeć w oficjalnym trailerze DC:

Powiązane: